Üyemiz ABB ile Dassault Systèmes Arasında Küresel Yazılım Ortaklığı Kuruldu

ABB ve Dassault Systèmes dijital endüstrilerde faaliyet gösteren müşterilere ürün yaşam döngüsü yönetiminden varlık sağlığı çözümlerine kadar uzanan eşsiz bir yazılım çözümleri portföyü sunmak için küresel çapta bir ortaklığa imza attı. İki şirket, müşterilere, ürünlerinin yaşam döngüsü, üretim operasyonları ve genel olarak faaliyetlerinde esneklik, hız ve üretkenliği artırarak endüstriyel şirketlerin rekabet gücünü geliştiren uçtan uca dijital çözümler sunacak.

ABB’nin ABB Ability dijital çözümleriyle Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformunun güçlü yönlerini bir araya getiren ortaklık, her iki şirketin de sahip olduğu kapsamlı endüstri uzmanlığı ve global müşteri erişimi üzerinde temellenecek. ABB, geliştirdiği çözümleri müşterilerine sunmadan önce modellemek ve simüle etmek için 3DEXPERIENCE platformunu uzun zamandır kullanıyor. Bu ortaklık sayesinde, ABB gelişmiş dijital ikizler geliştirecek ve bunları müşterilerine sunacak; böylece müşteriler, tam verimlilik, esneklik ve sürdürülebilirlikle ABB’nin sunduğu çözümleri uygulayabilecek ve kendi faaliyetlerini yürütebilecekler.

Şirketler, aşamalı olarak, fabrika otomasyonu ve robot teknolojisi, proses endüstrisi otomasyonu ve akıllı binalar için elektrik sistemi çözümlerine odaklanacak. ABB ve Dassault Systèmes’in ortaklık kapsamında geliştireceği ilk çözümler 1-5 Nisan 2019 tarihlerinde Almanya’da yapılacak olan Hannover Messe endüstri fuarında sergilenecek.