IEA Yenilenebilir Enerji 2019 Raporu Türkiye Lansmanı

Uluslararası Enerji Ajansı-IEA Yenilenebilir Enerji 2019 Raporu (Renewables 2019) Türkiye lansmanı Solarbaba ve ICCI 2020 organizatörlüğünde 4 Aralık’ta İstanbul’da gerçekleşecek.

Akfen Yenilenebilir Enerji AŞ, Limak Enerji ve Smart Energy’nin destekleri ile yapılacak etkinliğe Türkiye temiz enerji sektörünün önde gelen temslcileri katılacak.

IEA’nın raporu, yenilenebilir enerji sektöründeki en son trendleri ve sektörün gelecek yılına ilişkin öngörüleri içerirken, odağında giderek yaygınlaşan dağıtık güneş enerjisi sistemleri yer alıyor.

Yenilenebilir enerji kaynaklarının, özellikle güneş enerjisinin önümüzdeki 5 yıl içindeki gelişiminin nasıl olacağı, hangi yenilenebilir teknolojilerin küresel enerji sektörünün merkezine oturacağı ve bölgesel dinamiklere ilişkin analizlerin bulunduğu rapor, aynı zamanda Türkiye’nin 2019-2024 döneminde yenilenebilir enerji planlarına da ışık tutuyor.

Sektörün gündemindeki tüm bu konular, Uluslararası Enerji Ajansı Kıdemli Enerji Analisti Heymi Bahar tarafından yapılacak sunumda ele alınacak.

Bahar’ın sunumunun ardından, özel sektör ve kamu temsilcilerinin katılımı “Dünya ve Türkiye’de Güneş Enerjisinin Geleceği” başlıklı bir oturum düzenlenecek. Oturumun moderatörlüğünü ise Solarbaba Platformu Kurucusu Ateş Uğurel üstlenecek.

Etkinlik ücretsiz olup tüm basın mensuplarına ve sektör paydaşlarına açıktır.

Ana konuşmacı ve katılımcılar
Ateş Uğurel, Kurucu, Solarbaba Platformu
Barış Sanlı, Bakan Danışmanı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
Birol Ergüven, CEO, Limak Enerji Grubu
Halil Demirdağ, Yönetim Kurulu Başkanı, Smart Energy
Heymi Bahar, Kıdemli Enerji Analisti, IEA
Kutay Kaleli, Yönetim Kurulu Başkanı, GÜNDER
Kürşat Tezkan, Genel Müdür Yardımcısı, Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş.

Etkinlik Detayları
4 Aralık 2019 Çarşamba
Saat: 09.00 – 12.00
Tekfen Tower, Levent-İstanbul
Kroki: https://g.page/Tekfen_Tower?share

Detaylı Bilgi
Merve Göz
mgoz@sektorelfuarcilik.com
‪+90 539 273 1330