TWRE, ENEREX Antalya’da Sektör Paydaşlarıyla Bir Araya Geldi

ANFAŞ’ın düzenlediği, 27-29 Şubat 2020’de Antalya’da gerçeklesen ENEREX Enerji Verimliliği ve Dönüşümü Fuarı’na çok sayıda katılımcı ve ziyaretçi katıldı. Fuarda enerji depolama, otellerde ve sanayide güneş enerjisi uygulamaları, endüstriyel tesislerde enerji verimliliği, endüstriyel tesislerde güneş enerjisi, ISO 50001, enerji teknolojileri standartları, çatı proje uygulama, yatırım ve finansmanı konularında oturumlar gerçekleştirildi.

Almanya Federal Cumhuriyeti Antalya Konsolosu Sayın Bay Wolfgang Wessel ve ekibi, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası İzmir Bürosu yöneticileri, yerli enerji yatırımcıları, güneş paneli üreticileri, vakıf üniversiteleri öğretim görevlileri ve üniversitelerin elektrik ve makine mühendisliği öğrencileri TWRE standını ziyaret ettiler.

TWRE ÖZEL OTURUMU 28 Şubat günü saat 15.00-16.30 ‘da gerçekleştirildi. Sektör paydaşları, yerel belediyeler ve işletme sahiplerinin büyük ilgi gösterdiği panelin tüm konuşmacıları uzman kadınlar idi. Uzman kadınların gözünden enerji değişimi ve dönüşümü konulu oturum TWRE Kurucu Başkanı, Uzman Yatırım Mühendisi Sedef Budak moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Panelistlerden; PROJEXSolar Kurucu Ortağı Gonca Dülger Bedeloğlu, güneş enerjisi teknolojileri ve yeni uygulamaları, TurSEFF İş Geliştirme Müdürü Selen İnal, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği için TurSEFF faaliyetleri ve yatırım önerilerini, MTC Enerji İdari ve Mali İşler Yöneticisi Başak Kaya çatı projeleri idari zorlukları ve uygulamaları konusundaki deneyimlerini paylaştılar.

Enerjinin değişimi ve enerji dönüşümdeki kadınların güçlendirilmesi, cinsiyet eşitliği için üst düzey kurumsal liderlik oluşturulması ve insan haklarının desteklenmesi misyonu ile yola çıkan TWRE, “Doğal ve yenilenebilir kaynaklar açısından fevkalade zengin Akdeniz Bölgemiz ve Antalya’nın enerji bağımsızlığına örnek bir bölge olarak yatırım atağına geçmesi ve bunu yaparken kadın istihdamına önem vermesi için tüm yöneticileri göreve çağırıyoruz.” mesajını verdi.