Türkiye’nin En İyi 20 Deep-Tech Girişimi Hello Tomorrow Türkiye Finalleri’nde Yarışacak

Türkiye’nin En İyi 20 Deep-Tech Girişimi Hello Tomorrow Türkiye Finalleri’nde Yarışacak

Hello Tomorrow Türkiye olarak iki buçuk senedir bilim ve yüksek teknoloji girişimlerini hızlandırma misyonuyla çalışıyor ve ülkemizdeki startupları küresel platforma taşıyoruz. Bu sene 5.’sini düzenlediğimiz Global Deep-Tech yarışmamızın içerisine ilk kez Türkiye Finallerini de ekledik. Geçen seneki başvuru sayısını 6’ya katlayarak 120 bilim ve teknoloji tabanlı girişimcinin başvurusunu aldık. Ve İstanbul, Global Top 500 listesinde Boston ve Toronto’yu geçerek en çok startup çıkaran 8’inci şehir olarak bir rekora daha imza attı.

“Enerji & Çevre”, “Sağlık & Biyoteknoloji”, “Endüstri & Yeni materyaller” ve “Veri & Yapay zeka” olmak üzere 4 ana daldaki finalist girişimciler 11 Aralık Salı günü Hello Tomorrow Türkiye Finalleri’nde yarışacaklar. Kazananlar, Hello Tomorrow Global Summit’te uluslararası deep-tech ekosistemi ve 200’den fazla yatırımcı ile bir araya gelecek.

Aralarında elektrikli uçak Ampaire kurucusu Kevin Noertker, Artırılmış Realite şirketi MODAR CEO’su Raymond Lo gibi isimleri ağırlayacak. Etkinlikte; elektrikli uçaklardaki son gelişmeler, Alzheimer hastaları için öğrenen makine algoritmaları, kanser tedavisi için onkolitik virüs teknolojileri, yapay zeka ve robotikleri bir araya getiren 3 boyutlu eksoskeletonlar(giyilebilir dış iskelet), yangın söndüren nano-malzeme teknolojileri gibi son teknoloji başlıkları yer alacak.

Girişimcilerin, uluslararası ve ulusal çaptaki kurumsal şirket yöneticilerinin, kamu sektörü temsilcileri ve üst düzey akademisyenlerin aramızda olacağı özel etkinliğimizde 11 Aralık Salı günü Zorlu PSM’de sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Bilet almak için TIKLAYINIZ