TUMURLY’den TÜBİTAK Destekli Yerli Güneş Enerji Sistemi

TUMURLY’den TÜBİTAK Destekli Yerli Güneş Enerji Sistemi

TUMURLY Akıllı Teknoloji Sistemleri Ltd. Şti, TUBİTAK Tekno-Girişim Sermaye desteğiyle İTÜ Arı Teknokent bünyesinde 2018 yılında kurulmuştur. Yenilenebilir enerji kaynaklarının hayatımıza dâhil olması ile birlikte, bu alandaki ihtiyaca cevap vermek üzere kurulan Tumurly, katma değerli akıllı güneş sistemlerinin yerli üretimi konusunda ARGE çalışmaları yürütmektedir.

2019 yılı sonuna doğru tanıtımı yapılıp  satışına başlanacak olan 2,4kWe gücündeki  AYÇA ; otomatik olarak açılıp kapanabilir güneş modüllü kanatları olan, GPS ve optik güneş takip sistemleri ile güneşi takip ederek maksimum seviyede elektrik enerjisi üretmeyi amaçlayan ve üzerinde elektrikli araç şarj ünitesi bulunan, Endüstri 4.0’a uyumlu taşınabilir akıllı güneş enerji sistemidir. Mobil ve Web uygulamaları ile uzaktan izlenebilen AYÇA, üretim ve sistemin tüketim değerlerini günlük, haftalık ve aylık olarak kullanıcıya rapor olarak göndermektedir.

Otomatik çalışma, otomatik kanat yüzey temizliği, rüzgar ve doluya karşı doğal afet koruması, ev otomasyon sistemine entegrasyonu, elektrikli araç şarj sistemi  gibi pek çok özellikleriyle; müstakil ve toplu konutlar, apartmanlar, okullar, fabrikalar, seralar gibi elektrik enerjisine ihtiyaç duyan her alan ve sektörde kullanılması planlanmaktadır.

Detaylı bilgi için;
info@tumurly.com
http://tumurly.com/