Trina Solar, Güneş Paneli Sistemi İçin % 10’luk Bir Kabul Oranı Bekliyor

Trina Solar, Güneş Paneli Sistemi İçin % 10’luk Bir Kabul Oranı Bekliyor

Dünyanın en büyük güneş enerjisi çözümleri üreticisi Trina Solar Ltd, Malezya’daki ev güneş paneli sistemi için ilk altı aydan bir yıla kadar %10’luk bir kabul oranını bekliyor.

Trina Solar Asya Pasifik ve Orta Doğu kıdemli satış direktörü Ku Jun Heong, şirketin güneş enerjisi çözümlerinin benimsenmesiyle ülkede yenilenebilir enerjinin kullanımını artırmaya yönelik geniş bir fırsat bulduğunu söyledi.

“Güneş enerjisi, çevre kirliliği üreten kömür ve diğer fosil yakıtların aksine yenilenebilir enerji kullandığı için çevre dostudur. Bu nedenle Trinahome, enerji faturalarını azaltmak isteyen ve aynı zamanda çevreye yardımcı olan küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) için mükemmeldir.” dedi.

Ku , 10 kilowatt (kW) güce sahip bir güneş paneli sistemini çalıştırmak için herhangi bir izin gerektirmediği için Trinahome’un KOBİ’ler için mükemmel olduğunu söyledi.

“Fabrikaların, depoların ve ticari binaların çatı kaplamalarına kolayca 10 kW’lık bir kaynak monte edilebilir” dedi.

Şu anda,ülkenin enerji kapasitesinin sadece %2’sini yenilebilir enerji oluşturmaktadır. Malezya hükümeti bu sayıyı 2025 yılına kadar % 20’ye çıkarmayı hedefliyor.

Ku, “Güneş enerjisi, hükümetin hedefine ulaşmasına yardımcı olmak için çok iyi konumlandırılmıştır” dedi.

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı’na göre, ülkenin güneş enerjisi kapasitesi 2016’da 340 MW’a kıyasla 2017 yılında 362 megavat (MW) artarak yıllık % 6 artış gösterdi.

“Malezya’nın ekvatora ne kadar yakın ve güneşli olduğunu göz önünde bulundurursak,buranın enerji kapasitesinde güneş enerjisinin önemli bir rol oynayacağını söylemek mantıklı.”

Ku, güneş enerjisinin maliyetinin yıllar içinde önemli ölçüde azaldığını, bunun da KOBİ’lerin yanı sıra konut sahiplerinin de ilgisini güneş enerjisine çekeceğini söyledi.

Ku’ya göre, bir sisteme sahip olmak ve şebekeden güneş enerjisi satın almaya  kıyasla uzun vadede kendi güneş enerjinizi üretmek daha ucuzdur.

Haberin devamı için themalaysianreserve.com