Trina Solar, Fransa’da Düşük Karbonlu Bifacial Modüllerin Kullanıldığı İlk Projede Tercih Edildi

Güneş Enerjisi sektörünün lider çözüm sağlayıcısı olan Trina Solar, 16 MWp kapasiteli  ‘özel düşük karbonlu’ Bifacial PV modüllerini Fransa’daki EDF Renewables Enerji Şirketine tedariğini sağlayacak.

Yenilenebilir enerji sektöründe küresel bir lider olan EDF Renewables, proje geliştirmeden, inşaat, işletme ve bakıma kadar tüm uzmanlık alanlarında faaliyet göstermektedir.   EDF Renewables Enerji Kaynakları, CRE4.1 ve CRE4.2 ihalelerinin özel koşulları altında geliştirilen Aramon (5 MWp) ve Saint Pargoire (11 MWp) ‘da iki proje gerçekleştirmektedir.  Bunlar, Fransa’da düşük CO2 emisyonlu çift cam modülleri kullanılan ilk projeler olacak. 8.400’den fazla nüfusun elektrik ihtiyacını 100% yenilenebilir enerjiden karşılayacak olan santraller yaklaşık 18 hektarlık bir alanda ve gelecek 30 yılda yıklaşık 15.000 ton CO2/ yıl    salınım engelleyecektir.

Çift taraflı  DUOMAX Twin çift cam tipi fotovoltaik modüller,   monokristal PERC hücrelerine sahiptir ve albedo, montaja bağlı olarak  % 25’e varan ek enerji kazancı ile toplam güç çıkışını arttırır. 1,500V sistem gerilimi BOS maliyetlerini daha da düşürür. Trina Solar’ın çift cam teknolojisi şu ana kadar 26 patentle tanınmıştır. Modülün yüksek kaliteli güneş camı ve kapsülleme ile yapılan dayanıklı çift cam yapısı, zorlu çevre koşullarına dayanır ve güneş hücrelerini güçlü nemden koruyarak, PID’den kaynaklanan enerji kaybını önler (potansiyel kaynaklı bozulma). Ürün çok çeşitli uygulamalara sahiptir ve tracker sistemleriyle uyumludur.

Trina Solar Avrupa Başkanı Gonzalo de la Viña,  Fransa’daki CRE4.1 ve CRE4.2 ihalelerinin belirli kısıtlamaları altında geliştirilen ve Trina Solar’ın  düşük CO2 emisyonlu çift cam monokristalin PERC modüllerinin kullanılacağı bu iki projede, EDF Renewables tarafından seçilmekten onur duyduklarını belirtti.

Toplam 16 MW’lık modül teslimatlarının 2019 yılının ilk çeyreğin sonunda tamamlanması bekleniyor.