Trina Solar, Avrupa’nın En Büyük Yüzer PV Santraline 17 MW Kapasitesinde Güneş Paneli Sağlıyor

Trina Solar, Avrupa’nın En Büyük Yüzer PV Santraline 17 MW Kapasitesinde Güneş Paneli Sağlıyor

Güneş Enerjisi sektörünün lider çözüm sağlayıcısı olan Trina Solar Limited, Avrupa’nın en büyük yüzer PV tesisine 17 MW kapasitesinde Pv Modül sağladıklarını açıkladı.
“O’MEGA 1″ PV projesi, Fransa’nın önde gelen bağımsız yenilenebilir enerji üreticisi Akuo Energy tarafından, Fransız CRE4.1 ihalesinin özel kısıtlamaları altında Trina Solar’ ın ‘’düşük karbon ayak izli‘’ modülleriyle kazanıldı.Operasyon tamamlandıktan sonra, Piolenc’de (Vaucluse) bulunan tesis, 4.700’den fazla hanenin tüketimini kapsayan %100 yenilenebilir enerji üretecek. Santral, 17 hektarlık bir alanda yılda yaklaşık 11.100 ton CO2 salınımını azaltacaktır.

“O’MEGA 1” projesinde, Trina Solar’ın TSM-DEG14.20 (II) tipi 46.000 adetten fazla çift cam monokristal PERC modülleri kullanılmıştır. Duomax M Plus modülü, büyük ölçekli güneş santralleri için yüksek çıkış performansı sunar.Sektör lideri 1500V UL / IEC derecesine sahip olan Duomax M Plus üst düzey verimlilik ve yüksek güç yoğunluğu, zorlu çevre koşullarına dayanırken maksimum enerji çıkışı sağlar. Yüksek kaliteli güneş camı ve kapsülleme ile üretilen dayanıklı çift cam yapısı, güneş pillerini ömür boyu nemden koruyarak, PID’den (potansiyel olarak indüklenen bozulma) enerji kaybını önler.

Akuo Energy’nin kurucusu ve başkanı Eric Scotto şu sözleri belirtti. “O’MEGA 1 projesi , Akuo Energy’nin birden fazla prömiyeri anlamına geliyor: Fransa’daki ilk yüzen güneş enerjisi santrali olan proje aynı zamanda ilk kez bir projenin kazancını bireylere açıyor ve ilk banka finansmanı sağlanan yüzen güneş santrali projesi olma özelliğini taşıyor. Bu toplumsal projeyle, enerji geçişinde küresel bir oyuncu olarak hareket ediyoruz ve bir örnek olmasını umuyoruz. Bu örnek ve ilham verici bir proje.”

Trina Solar’da Avrupa Başkanı Gonzalo de la Viña ise şunları söyledi: “Avrupa’nın en büyük yüzen güneş sistemi için Akuo tarafından seçildiğimiz için onur duyuyoruz. Bu proje, Fransız CRE4.1 ihale kullanımlarının özel kısıtlamaları altında geliştirildi. Ciel et Terre yüzer yapı ile kombine edilmiş düşük CO2 emisyonlu çift cam monocrystalline PERC modüllerimize dayanan, rekabetçi ve ekonomik bir çözüm. Bu projenin Fransa ve Avrupa çapında yüzer PV projelerinin daha da geliştirilmesine kapı açacağına inanıyoruz.”