Sungrow
 

Sungrow, Haziran 2017 itibariyle küreselde 49 GW üzerinde kurulu güç ile yenilenebilir enerji kaynaklarına çözüm sunan dünya çapında lider bir invertör çözüm sağlayıcısıdır.

Sungrow, 1997 yılında üniversite profesörü Renxian Cao tarafından kurulmuş olup, PV inverter araştırma ve geliştirme alanında sayısız patent sahibi küresel bir lider olarak şebeke tipi, ticari ve mesken tipi uygulamalara geniş bir ürün yelpazesi ile PV inverter ve enerji depolama çözümleri sunmaktadır.

20 yıllık geçmişi ile sürdürülebilir bir büyüme kaydetmiş olup, dünya çapındaki 16 kuruluşu ile, Almanya’da yaklaşık %25 ve küreselde %15’in üzerinde pazar payına sahiptir.

Güneş enerjisi sektöründe bir inovasyon lideri olarak Sungrow, şirketin toplam işgücünün %35'inden fazlasını oluşturan dinamik bir Ar-Ge ekibine sahiptir. Şirket ayrıca UL, CSA, TÜV Rheinland ve TÜV SÜD tarafından onaylanmış kendi bünyesindeki test merkezine yatırım yapmıştır.

Sungrow 2016 yılında, yeni enerji depolama inverterleri üretim fabrikası ile birlikte yıllık üretim kapasitesini, PV inverterler için 18 GW’a, enerji depolama inverterleri için 3 GW’a taşımıştır.

2016'da Sungrow, 125kW (1500Vdc) nominal değerde dünyanın en yüksek çıkışlı dizi inverterini pazara tanıtmış olup, 1500 Vdc sınıfında merkezi ve dizi inverter sağlayan tek ana PV inverter tedarikçisi haline gelmiştir.

Geniş ürün gamı ile çözüm ve hizmetler sunan Sungrow, daha fazla insanı ve farklı iş sektörlerini, "Green and Effective (Yeşil ve Efektif)" enerji için motive etmeyi ve güneş endüstrisine kattığı yenilikler ile dünyayı daha temiz ve çevreci üretime taşımayı sürdürmektedir.

İletişim
Barış Sözener
+90 536 514 7962
baris.sozener@sungrow.co
İstanbul