Son Kaynak Tedarik Tarifesi’nde Alt Limit Değişikliği

Son Kaynak Tedarik Tarifesi’nde Alt Limit Değişikliği


2008 yılından itibaren güç kalitesi alanında yenilikçi çözümler sunan Endoks, konusunda uzman kadrosu ve gelişmiş alt yapısı ile elektrik enerjisi üretiminden son kullanıcıya kadar olan bütün süreçlerde; enerji kalitesinin ve verimliliğin artırılmasında çevre dostu ürün ve sistemler ile çözüm ortağınız olarak hizmet vermektedir.

Yıllık 50 Milyon kWh olan SKTT limiti, 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle 10 Milyon kWh olarak güncellenmiştir. AVM’ler, OSB’ler, endüstri kuruluşları ve hastaneler vb. yıllık tüketimi 10 Milyon kWh üzerinde olan tesisler, ilgili tarih itibariyle tedarikçi firmalar ile ikili anlaşma yapmamaları durumunda enerji alımlarını görevli tedarik şirketlerinden ulusal tarifeye ek %9.38 oranında bir fiyat farkı ile gerçekleştirebileceklerdir.

SKTT gereğince tüketim bedelinin gün öncesi Piyasa Takas Fiyatı (PTF) ve saatlik tüketimler baz alınarak ağırlıklı ortalama birim enerji maliyeti ile YEKDEM maliyetleri kullanılarak hesaplanacak olması sebebiyle saatlik tüketimler ve gerçekleşen gerçek maliyetlerin takibi büyük önem kazanmıştır.

Maliyet takibi ve optimum enerji tedarik yönetimi için tüketimlerinizi anlık izleyebileceğiniz gelişmiş enerji yönetim sistemimiz Inavitas Flex hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz: https://endoks.com/eng/