-SolarCadde-Türkiye’de ilk kez 2015 senesinde Ankara’da düzenlenen 8. Uluslararası EIF Enerji Kongresi ve Fuarı bünyesinde yer alan SolarCadde projesi, gerek katılımcı firmalardan gerekse de ziyaretçi firmalardan tam not aldı. Güneş enerjisi sektörünün önde gelen 18 firmasının eşit büyüklükteki standlarla yer aldığı SolarCadde2015, fuar ziyaretçilerinin ve güneş enerjisi yatırımcılarının ilgi odağı oldu.

2016 yılındaki SolarCadde'ye katılım arttı ve 24 farklı güneş enerjisi şirketine evsahipliği yaptık.

2017 yılında ise, SolarCadde'de dünyanın ve ülkemizin en büyük 31 güneş enerjisi oyuncusu yer aldı.

SolarCadde2018, kapılarını 8-9 Kasım 2018 tarihinde Ankara'da 11. Uluslararası EIF Enerji Kongresi ve Fuarı kapsamında yine tüm temiz enerji dostlarına açacak. Bu senenin odak noktası ise; çatı üstü güneş enerjisi santrali ve öztüketim uygulamaları olacak.

SolarCadde İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

01) Neden tüm firmaların standları aynı büyüklükte?
Güneş enerjisi, dünyanın en demokratik enerji kaynaklarından biri. Biz de güneş enerjisi sektörü oyuncularının ürün ve servislerini tanıttığı mecranın demokratik olmasını arzu ettik. Firmalar, stand büyüklükleri ile değil; sundukları hizmet anlayışı, kalite farkı ile rekabet etsinler istedik.

02) 20m2 küçük değil mi?
Değil, artık güneş enerjisi sektöründeki tüm ürünler benzer görüntü, özellik ve fiyata sahipler. Yatırım yapmayı düşünen tüm şahıs ve kurumlar, sizlerle tanışmak ve konuşmak için SolarCadde'ye geliyor. Bunun için 20m2 ve iki masa yeterli bir alan.

03) Misafirlerim için içecek getirmem gerekiyor mu?
Hiçbir şekilde su bidonları, kettle, bardak vs. gibi şeylerle uğraşmayacaksınız. 2 gün boyunca SolarCadde'de kesintisiz ve ücretsiz su-kahve ve çay ikramı olacak.

04) Diğer SolarCadde komşularım kimler olacak?
SolarCadde içinde sınırlı alana sahip olduğumuzdan dolayı sektörün en önde gelen firmalarını bir araya getirmeyi planlıyoruz.

05) Gerçek müşteriler ve yatırımcılar gelecek mi?
Her sene, SolarCadde’ye potansiyel gerçek yatırımcılar ve güneş enerjisi yatırımı yapmayı planlayanlar geliyor.

06) Neden roll-up gibi ürünleri getirmiyorum?
Size özel tasarladığımız SolarCadde'nin beyaz duvarları, faaliyet alanınızla ile ilgili temel görselleri sergilemenize yeterli bir alan sunuyor. Bu görsellerin baskısı ve duvara uygulanması da ücretsiz ve bize ait.

07) Aynı zamanda konferans gibi bir etkinlik olacak mı?
Evet! SolarCadde ile eş zamanlı olarak sektördekiki gündem konularının tartışılacağı güneş enerjisi açık oturumlarına katılabilirsiniz. Elbette yine ücretsiz!

08) İsteyen her firma SolarCadde'ye katılabiliyor mu?
Mümkün olduğu kadar yurtiçi ve/veya yurtdışında çok sayıda referansı olan, sektörün lider şirketlerinin katılımı temel hedefimiz. Öncelik Solarbaba üyelerinde.

09) Akşam etkinlikleri olacak mı?
Etkinliğin bir akşamı sektör paydaşları ve müstakbel yatırımcılarla tanışabileceğiniz akşam yemeği organizasyonu oluyor.

10) Sponsorluk imkanları var mı?
Evet var, bu konuda da yaratıcı çözümler geliştirdik. Standart sponsorluklar yerine markanızı daha etkin duyurabileceğiniz özel mecralar ve etkinlikler organize ettik. Detaylı bilgi için lütfen EIF ekibi ile temasa geçiniz.

2018 SolarCadde Katılımcıları

(Logo üzerine tıklayarak, firmalar hakkında detaylı bilgiye erişebilirsiniz.)

 ABBAlkorAsunimAxitecCsunEkinler GrupElinEndepoErikoğluGoodweHT SAAE

IBC SolarKaco

Konar EnerjiPanasonic

PrysmianRTSMASolaredgeSunelSungrowVictron

YEO