Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi

Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi

“100 Güneş Enerjili Çatı” projemizin üçüncü uygulamasını; “Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi” çatısı üzerinde gerçekleştirdik.

Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi binasının çatısına kurulan 1,8 kW gücündeki mikro güneş enerjisi santrali; yılda yaklaşık 2.700 kWh elektrik üreterek, binanın toplam elektrik ihtiyacının %30’unu karşılayacak. Sistem tamamen öztüketim modeli ile kurulduğu için şebekeye elektrik basılmayacak ve üretilen elektriğin tamamı bina içinde tüketilecek.

Proje sayesinde, yılda 1.5 ton karbon emisyonu azaltılması hedefleniyor. Ayrıca, 5,28 kWh kapasitesindeki elektrik depolama sistemi ile 3 saate kadar olan elektrik kesintilerinden kooperatifin etkilenmemesi sağlandı.

Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi için gerçekleştirilen kurulumda bize destek olan sponsorlarımıza teşekkür ederiz. Şirket isimleri üzerine tıklayarak, sponsorlarımız ile ilgili detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

EPC Sponsoru
Solarçatı

Güneş Paneli Sponsoru
Smart Energy

Inverter Sponsoru
Goodwe

Batarya Sponsoru
Endepo

Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi hakkında kısa bilgi
Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi; kadın üreticileri daha güçlü hale getirmek için üç alanda (eğitim, gıda üretimi, el sanatları) örgütlenerek, kadınların sosyal yaşama aktif bir şekilde katılımlarını hedefliyor. Kooperatif içerisinde; kadın girişimciliği ve çay ocağı işletmeciliği gibi çeşitli alanlarda faaliyetler bulunuyor.
Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi