Solar Enerji Depolama İçin Dünya Lideri Trojan Battery ’den Yeni Ürünler

SAGM Serisi Deep Cycle AGM Aküler :

Trojan Battery Ar-Ge bölümünün, uzun süre üzerinde çalışarak geliştirdiği yeni nesil Deep Cycle AGM aküler 2018 ‘den itibaren tüm Dünya ile birlikte Türkiye’de de pazara girdi.

Akülerin %50 DOD ‘deki döngü (cycle) sayısı : 1.700.

Bu seviye ile Dünya’da rakipsiz.  Solar uygulamaları için Dünya standardı (IEC 61427) takip edilmekte ve buna dair test raporları mevcuttur.

Solar uygulamaları için SAGM serisi aküler 3 YIL GARANTİLİ ‘dir.

Türkiye’de ve çevre ülkelerin kritik ve büyük Solar projelerinde TROJAN ’ın SAGM serisi aküleri tercih edilmektedir.

Trojan Battery Türkiye Genel Distribütörü SADER ’in İstanbul ve Ankara depolarında SAGM akülerin stoktan satışlarına başlanmıştır.

Ürünler hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.sader.com.tr/markalar/urunler/trojan-akuler/4

TRILLIUM Serisi Lityum Ion (LiFePO4) Aküler :

Trojan Battery, Lityum Aküler konusunda da sınıfının lider akülerini üretti. Trillium serisi LiFePO4 bazlı aküler en güvenilir ürün olarak en yüksek Cycle (Döngü) sayısına ulaşmaktadır.

Trillium serisi akülerin Cycle sayısı %80 DOD ‘de :  5.000 ‘in üzerindedir.

Aküler %100 Amerikan dizaynı ve üretimidir. Aküler kendini koruma özelliğine sahiptir, üzerinde açma-kapama butonu ve doluluk miktarını gösteren indikatör mevcuttur.

Trillium serisi aküler, kısa devre, aşırı gerilim, aşırı deşarj ve ısıya karşı kendi kendini koruyan sisteme sahiptir. Örneğin akünün kısa devre olması halinde akü (içinde bulunan anahtarlama mekanizması sayesinde) kendi kendini kapatmakta ve korumaktadır. Üstündeki butona tekrar bastığınızda akü tekrar çalışmaya devam eder. Anahtarlamanın çalışmaması halinde ise ikinci bir emniyet olan sigorta tertibatı devreye girer ve devreyi açarak aküyü korur.

TRILLIUM serisi aküler Nisan-Mayıs/2019 aylarından itibaren SADER ’in İstanbul ve Ankara depolarına girecek ve satışına başlanacak.

Aküler hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.sader.com.tr/markalar/urunler/trojan-akuler/4