SMA’dan Modül Seviyesinde Güç Elektroniği Çözümü TS4-R

SMA, gölgelenme kaynaklı enerji kaybını önleyen TS4-R modül teknolojisini sunuyor. Her türlü PV modül tasarımına uyumlu olup her uygulama için doğru çözümü sağlayan, uygun maliyetli bir sistem olan TS4-R, sadece gölgede kalan veya enerji kaybı yaşanan modüllere uygulanmak suretiyle, maksimum enerji üretim ve konfigürasyon esnekliği sağlıyor. TS4-R – Seçimli Kullanım ile sadece gerçekten ihtiyaç duyulan fonksiyon temin edilip; gerekmeyen PV modüllerde TS4-R kullanılmasına gerek olmadığı ve ilave ekipman gerektirmeyen kurulum ve “seçimli kullanım”, zaman ve risk tasarrufu sağladığı gibi herhangi bir zamanda basit güncellemelerin yapılmasına olanak tanıdığıda vurgulandı.

TSR-4 ile maksimum enerji üretimi, sistem güvenilirliği ve minimum bakım maliyeti sağlanır. Gölgeleme, ani kapatma, farklı modül konfigürasyonları ve diğer talepler için, TS4-R’nin mükemmel bir çözüm olduğu ve PV santrallerinin gereksinimleri göz önüne alındığında TS4-R platformunun bazı fonksiyonları şöyle sıralanabilir:

– Modül seviyesi izleme imkanı
– Modül düzeyinde ani kapatma
– Karmaşık çatı yapısı ve kısmi gölgelenme için optimizasyon

TS4-R çözümü, depoda veya doğrudan sahada bulunan bir modüle hızlı ve kolay bir şekilde ilave bir ekipman olmadan monte edilebilir. Ayrı olarak temin edilen Cloud Connect Advanced iletişim ünitesi ile sistemi uzaktan izlemek ve/veya kontrol etmek mümkündür.

TS4-R hakkında daha fazla bilgiye aşağıda yer alan link üzerinden ulaşabilirsiniz:

https://www.sma.de/en/products/smart-module-technology/ts4-r.html

TSR4-R kurulum videosuna aşağıda yer alan link üzerinden ulaşabilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=lsaiEGWtmdQ

SMA Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Tıklayın