SMA Utility Day Etkinliği İstanbul Sheraton Grand Ataşehir’de Gerçekleşti

SMA Utility Day Etkinliği İstanbul Sheraton Grand Ataşehir’de Gerçekleşti

SMA, büyük ölçekli FV santralleri için yenilikçi ve güvenilir çözümler arayan sektörün önde gelen firmalarıyla 22 Kasım’da gerçekleştirdiği “Utility Day” etkinliğinde bir araya geldi. Yatırımlarında gelecekteki teknolojik gelişme ve değişimlere şimdiden hazırlanmak isteyen firmalarla bir araya geldiği Utility Day etkinliğine katılım oldukça geniş oldu.

Ticari, endüstriyel ve büyük ölçekli FV santral çözümlerinin yanı sıra SMA, depolamaya da odaklandığı etkinliğinde projelerine en uygun sistem çözümüne karar vermek isteyen yatırımcı ve EPC ‘lere yardımcı olup böylelikle yatırımlarında en yüksek verimi alabilmeleri için SMA çözümlerini anlattı. Etkinlik boyunca katılımcılar, uzman SMA ekibine sorularını sorarak cevap bulma ve sunumlara interaktif katılım şansı da buldurlar.

Önümüzdeki sene piyasaya sunulacak olan 1500V teknolojisindeki yeni 150kW dizi invertörü SHP150 Peak 3 ürün lansmanını yaparak değerli konuklarına tanıttı. SMA Satış ve Servis organizasyonun geniş katılımına ilaveten SMA Güney Avrupa Direktörü Sayın Valerio Natalizia da etkinliğe katılarak farklı pazarlardaki tecrübelerini aktararak Türkiye pazarına olan güvenlerini yinelediler.

Ayrıca SMA Türkiye de yapılan etkinliklerde yine bir ilke imza atarak Kassel’de ki fabrikasının 3D olarak VR gözlükle gezilmesini sağlayarak, katılımcılar için keyifli bir deneyim de yaşattı.

Etkinlikte paylaşılan konu başlıkları şu şekildeydi:

Utility-Scale Çözüm Grubu

Merkezi ve dağıtık FV güç santrallerine yönelik olarak yüksek derecede entegre çözümler sunar. EPC’ler ve yatırımcılar, maksimum planlama ve uygulama esnekliğinden faydalanır. Büyük ölçekli projelerinizin başarısını ve maksimum yatırım getirisini sağlar. 3 MW nominal güce kadar çıkış verebilen eviricilerimizin, kendilerini rakiplerinden farklı kılan üstün özellikleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Çok Yüksek DC/AC Oranı (Supersizing)

SMA’nın özellikle1500V FV güç santralleri için geliştirdiği eviricileri, 2 x 1200 V (seri bağlı) IGBT tasarımı ile gerçek anlamda 1500 V DC teknolojisi sunuyor. %38’lik Ek Rezerve sahip Güç Ünitesi (Stack) Tasarımı, ünitenin hizmet ömrü üzerinde olumsuz herhangi bir etkiye yol açmadan, FV santralin % 150’ye varan DC/AC oranı ile tasarlanabilmesine olanak sağlar. Bu yöntemle, tüm gün boyunca sürekli yüksek bir enerji üretimi elde edilir. Supersizing ile ilgili merak ettiğiniz herşey, etkinliğimizde ele alınmış olacak.

Ticari ve Endüstriyel Çözümlerimiz

SMA ticari dizi eviricileri, dağıtık sistem yerleşiminin avantajlarıyla, merkezi evirici tasarımının avantajlarını birleştirmek için size fırsat verir. Sonuç: maksimum esneklik ve en yüksek enerji verimiyle tüm sistem için maliyetlerin düşürülmesidir. Etkinliğimizde 150kW ve 1500V’luk yeni ürünümüz “Peak 3” yi görme şansı bulacaksınız.

Depolama Çözümlerimiz

SMA depolama çözümleri, dünya çapında gerek büyük güçlü santrallerde, gerekse hibrit FV sistemlerde depolama amaçlı olarak kullanılmaktadır. Depolama çözümleri, şebekenin ve/veya sistem yüklerinin güvenle çalışmasını garanti eder ve toplam enerji maliyetlerini düşürürler. Depolama gereksinimi olan projelerinizi geliştirmede “SMA Storage” çözümleri yanınızdaki güçlü ortağınızdır.