29 EYLÜL 2021

Uzun bir aradan sonra başta güneş enerjisi olmak üzere, temiz enerji sektörü paydaşları 13-15 Ekim 2021 tarihinde EIF Dünya Enerji Kongresi ve Fuarında tekrar bir araya gelecek. Faturalardaki artışlara dur demek isteyen ve kendi enerjisini ucuz ve temiz bir şekilde güneşten üretmek isteyen tüm elektrik tüketicilerini Antalya’ya bekliyoruz.
https://www.enerjikongresi.com/


İklim Nötr Veri Merkezi Paktı’nın geliştirilmesine de katkı sağlayan Vertiv, son olarak Sürdürülebilir Dijital Altyapı Topluluğu’na katılarak iklim nötr dijital ekonomi hedeflerine ulaşılmasına destek oluyor.
https://www.solarbaba.com/vertiv-iklim-notr-dijital-ekonomi-hedefini-desteklemek-icin-surdurulebilir-dijital-altyapi-topluluguna-katildi/


Elin, üretim kapasitesini artırmak adına fabrikasını büyüterek, Elin PV Faz 2 Fotovoltaik Modül ve Hücre Üretim Fabrikası Temel Atma Törenini gerçekleştirdi.
https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6848181510915313664


YEO Teknoloji, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında, Teknofest’te yer alan “Zeytin” adlı pedal destekli paylaşımlı elektrikli aracın hayata geçirilmesine önemli katkı sağladı. İki koltuklu araca, iki adet hub motor pedalla destek veriyor. Gelişmiş elektrikli aracın 150 km menzili bulunuyor ve hızı saatte 35-40 km’lere çıkabiliyor.
https://prosumertr.com/yeosolar


Enterprise Türkiye, %100 elektrikli araç yatırımlarına devam ediyor. Türkiye’nin en büyük elektrikli araç filosuna sahip Enterprise Türkiye, son olarak efsanevi İngiliz markası MG’den 50 adet yüzde 100 elektrikli “ZS EV” model araç alımı gerçekleştirdi.
https://www.milliyet.com.tr/otomobil/enterprise-elektrikli-filosunu-genisletiyor-6604917


Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D), Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ana desteğiyle gerçekleştirilecek olan 7. İstanbul Karbon E-Zirvesi dijital ortamda düzenlenecek.
https://www.solarbaba.com/iklim-dostu-sanayi-yatirimlari-icin-basarilar-firsatlar-ve-zorluklar-tartisilacak/


Solarian, büyüttüğü ekibinde stajyerlerine çok önem veriyor. Şuana kadar stajyerlerinin %40’ını ekibine katmış, %20’siyle proje bazlı ortaklık ile çalışıyor, %20’sine de referans olarak başka firmalarda işe girmesini sağlamış. Siz de heyecanlı yolculuğa Solarian’la başlangıç yapmak isterseniz başvurularınızı aşağıdaki link üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
https://www.solarian.com.tr/staj-basvurusu/


Polat Holding, yaklaşık 700 MW kurulu güce sahip yenilenebilir elektrik santraline sahip iştirakinin yarısını Maxis Girişim Sermayesi tarafından işletilen Temiz Enerji Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’na sattı.
https://www.finansgundem.com/haber/polat-holding-enerji-sirketinin-yarisini-satti/1602990


İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından, Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ENSİA) ortaklığıyla uygulanan BEST For Energy Projesi kapsamında bu yıl üç adet ideathon etkinliği düzenlenecek.
https://www.solarbaba.com/izmirde-temiz-enerji-ideathonlari-basliyor/


VİDEO: Yakıt Hücresi Teknolojisi
https://www.youtube.com/watch?v=QFQGXei47c0


İLETİŞİM


facebook | instagram | linkedin | twitter | youtube | whatsapp | e-postaSolarbaba Türkiye
Güneşli Bir Gelecek, Güneş Enerjisiyle Gelecek
#güneşbizeyeter