PUNTO

20 EYLÜL 2021

Rus enerji şirketi Unigreen Energy, güneş paneli fabrikası yapım işini Limak Marash’a verdi. Tesisin toplam yatırım tutarı 24,7 milyar ruble (285,2 milyon euro). Alanında Avrupa’nın en büyük güneş paneli üretim fabrikası olacak tesis, aynı zamanda dünyanın da önde gelen yatırımları arasında yer alıyor.
https://prosumertr.com/haber-limak-rus-sirketin-gunes-paneli-fabrikasini-limak-insa-edecek/


ABB, FlexBuffer™ uygulama hücresinin lansmanı ile tüketicilerin artan seçimve hızlı teslimat talebine yanıt veriyor. FlexBuffer, lojistik, yiyecek ve içecek, sağlık, ambalajlı tüketici ürünleri, restoranlar ve perakendeciler için sıralama, ara stoğa alma, depolama ve sipariş birleştirme gibi çeşitli görevlerin üstesinden gelebilmek ve çok işlevli çözümler için yüksek düzeyde uyarlanabilirlik sunan yeni bir esneklik seviyesi sunuyor.
https://prosumertr.com/haber-abb-flexbuffer-e-ticaret-icin-tuketici-tercihlerini-destekliyor/


Koloğlu Holding bünyesindeki, GES’lerde kullanılan inverter teknolojisini üreten Solarkol Enerji ile Avrupa’nın önemli solar panel üreticilerinden CW Enerji, güçlerini birleştirdi. Bu işbirliği ile yapılan üretimde iç piyasada yüzde 50 pazar payı hedeflenirken, 57 ülkeye de ihracat yapılması öngörülüyor.
https://prosumertr.com/haber-cwenerji-gunes-enerjisinde-onemli-isbirligi/


81 ilde bin 100’den fazla istasyona ulaşan ZES, ABD merkezli Business Intelligence Group tarafından, 2016 yılından bu yana her yıl, alanında dünyanın en büyük şirketlerinin katılımıyla düzenlenen Sustainability Awards’ta (Sürdürülebilirlik Ödülleri) “Yılın Sürdürülebilirlik Ürünü” kategorisinde ödül aldı.
https://prosumertr.com/haber-zorlu-enerjiye-surdurulebilirlik-odulu/


50 yılı aşkın süredir sahip olduğu tecrübesini inovasyonla harmanlayarak ürettiği her ürünle Türk kablo sektörüne liderlik eden Türk Prysmian Kablo, Telekomünikasyon Alt Yapı Donanımı Kategori Birincisi Ödülü’nü kazandı.
https://prosumertr.com/haber-bilisim-500den-turk-prysmian-kabloya-odul/


Dünya çapına yayılmış 6 ofisi ve 1 GW’ı aşan uluslararası tecrübesi ile Türkiye’nin uluslararası alanda aktif güneş enerjisi firması ASUNIM, Portekiz’de bulunan iştiraki Genese Natural şirketi tarafından geliştirilen 9MWn büyüklüğündeki GES için lisans aldı.
https://prosumertr.com/haber-asunim-portekizde-de-lisansli-ges-projelerine-imza-atiyor/


Daikin Sakarya’daki üretim tesisinin çatısının üstüne 5.760 kW Güneş Enerji Santrali kurdu ve güvenlik özelliklerinden dolayı SolarEdge’i tercih etti.
https://prosumertr.com/haber-ges-guvenligine-butunsel-bir-yaklasim-ve-daikinin-solaredge-tercihi/


Denizli’de Merkezefendi Belediyesi, Merkez Kütüphane’nin çatısına güneş enerjisi santrali (GES) kurdu. Üretilen enerjinin bir kısmıyla kütüphanenin kendi ihtiyacı karşılanırken; geri kalan enerjinin de satışı gerçekleştirilecek.
https://prosumertr.com/haber-merkezefendi-belediyesi-merkez-kutuphanenin-catisina-ges-kurdu/


Solar3GW, yeni YEKDEM fiyatlarını, YEKA yarışmalarında kazanan fiyatları, piyasa takas fiyatının geldiği seviyeler ve tarifelerdeki aktif enerji bedelleri ile kıyaslayarak, güneşten üretilen elektrik için bir fiyat garantisinin artık söz konusu olmadığını yorumladı.
https://www.solar3gw.org/en/home/


VİDEO: Yoğunlaştırılmış Güneş Enerjisi
https://www.youtube.com/watch?v=rO5rUqeCFY4


İLETİŞİM


facebook | instagram | linkedin | twitter | youtube | whatsapp | e-postaSolarbaba Türkiye
Güneşli Bir Gelecek, Güneş Enerjisiyle Gelecek
#güneşbizeyeter