PUNTO

13 EYLÜL 2021

Yüzde 20,83’ü halka arz edilen YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A. Ş.’nin şirket payları 03 Eylül 2021 tarihinden itibaren “YEOTK” koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.
https://prosumertr.com/haberborsa-istanbulda-gong-yeo-icin-caldi/


Türkiye Enerji Sektörü’nün öncü markalarından HSA Enerji bir ilke imza atıyor. HSA Enerji, Türkiye’deki ilk 540W gücündeki Mavi ÇamTM güneş panellerinin üretimine başladığını duyurdu.
https://prosumertr.com/haber-hsa-enerji-540w-gucundeki-gunes-panellerinin-uretimine-basladi/


Siemens, Akıllı Altyapılar (Smart Infrastructure – SI) bölümündeki büyümeyi hızlandırmak için elektrikli araç şarjı ve bina yönetimi yazılımına 648 milyon dolar harcadığını açıkladı.
https://www.solarbaba.com/siemens-elektrikli-arac-konusunda-yaptigi-yatirimlarla-dikkat-cekiyor/


Prysmian Group’un Türkiye operasyonu olarak faaliyetlerini sürdüren Türk Prysmian Kablo hazırlanan plan kapsamında 2030 yılına kadar çeşitlilik, eşitlik, kapsayıcılık ve sürdürülebilirlik gibi farklı alanlarda hayata geçireceği yeni hedefleriyle kablo sektörünü yeniden şekillendirecek.
https://prosumertr.com/haber-prysmian-group-yeni-sosyal-plani-ile-hedeflerini-guncelledi/


Temmuz ayında faaliyete geçmesi planlanan 990 KW’lik Kurutilek GES projesi hummalı bir çalışma ile 1 ay erken tamamlanarak belediye bütçesine katkı sağlamaya başladı.
https://prosumertr.com/haber-erzincan-kurutilek-gunes-enerji-santralinde-elektrik-uretimine-gecildi/


Enerjisa, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu çatısına 4,1MW kurulu güçteki güneş enerjisi santrali için GoodWe’nin 120kW gücündeki HT serisi inverterlerini kullanacak.
https://prosumertr.com/haber-enerjisa-ve-goodweden-gunes-enerjisi-is-birligi/


Yenilenebilir enerji alanında Ar-Ge çalışmaları yürüten Üçay Grup ‘zero house’ konseptiyle evlerin iklimlendirmesini yenilebilir enerjiyle gerçekleştiriyor. Evin çatısına kurulan güneş panelleriyle üretilen enerji ısıtma ve soğutma gerçekleştirebilen cihazlara elektrik sağlıyor, artan enerji elektrikli araçların şarj istasyonlarında, aydınlatmada, ihtiyaç olan her yerde kullanılabiliyor.
https://prosumertr.com/haber-isomer-gunes-enerjisiyle-evlerin-iklimlendirmesini-saglamak-mumkun/


Solar3GW, bir kısmını infografiklerle özetlediği solar tekilliğe doğru atılan adımları yakından takip ederek, enerji politikalarını bu çerçevede şekillenmesinin önemine dikkat çekti.
https://www.solarbaba.com/solar-3-gw-enerji-politikalarinin-sekillenmesine-dikkat-cekti/


GünDergi ile 25. yılımıza özel yapmış olduğumuz ropörtajımız, 21.sayısında yerini aldı. Bu sayede Solarbaba’yı daha yakından tanıyacağınıza inanıyoruz. Bu keyifli ropörtaj için GünDergi’ye teşekkür ederiz.
https://www.solarbaba.com/solarbaba-gunes-yatirimlarinin-motivasyonu-iklim-krizi-olacak/


VİDEO: Güneş Enerjisinin 2030 Hedefleri
https://www.youtube.com/watch?v=JtvGljl_21g


İLETİŞİM


facebook | instagram | linkedin | twitter | youtube | whatsapp | e-postaSolarbaba Türkiye
Güneşli Bir Gelecek, Güneş Enerjisiyle Gelecek
#güneşbizeyeter