PUNTO

6 EYLÜL 2021

Seza Çimento, Elazığ’daki fabrikasının elektrik ihtiyacını güneş enerjisinden karşılamak üzere Gumbel Group bünyesinde faaliyet gösteren Heran Enerji ile sözleşme imzaladı. 2021 yılı bitmeden işletmeye alınması planlanan 21MW kapasiteli projeyle ilk etapta fabrikanın enerji tüketiminin %30’unun karşılanması hedefleniyor.
https://www.solarbaba.com/haber-gumbel-elazigin-en-buyuk-oztuketim-gunes-enerji-santrali-baskile-kuruluyor/


Kontek Enerji daha yeşil bir dünya için güncel teknolojilerden yararlanarak çevreci projeler üretmeye devam ediyor. ”Yeşil Bir Adım” projesi ile kişilerin/kurumların uluslararası standartlara uygun karbon ayak izi hesaplamalarını yaparak farkındalık yaratmayı hedefliyor.
https://www.solarbaba.com/haber-kontek-enerji-yesil-bir-adim-projesi/


Siemens, Akıllı Altyapılar (Smart Infrastructure – SI) bölümündeki büyümeyi hızlandırmak için elektrikli araç şarjı ve bina yönetimi yazılımına 648 milyon dolar harcadığını açıkladı.
https://www.solarbaba.com/siemens-elektrikli-arac-konusunda-yaptigi-yatirimlarla-dikkat-cekiyor/


Koç Holding’in Enerji Grubu şirketi Entek Elektrik, Süloğlu Rüzgar Santrali’ni portföyüne kattı. Satın almayla birlikte Ertek’in toplam kurulu gücü 437 megavata ulaştı.
https://www.solarbaba.com/haber-entek-elektrik-suloglu-resi-satin-aldi/


Solar3GW’ın önerilerinden “Geliştirilmiş Öztüketim”, “YETA (Yenilenebilir Enerji Anlaşması)” ve “İhalesiz, Teşviksiz Lisanslı” iş modelleri, senelik olarak öngörülen en az 3 GW büyümeyi rahatlıkla sağlayabileceği belirtildi.
https://www.solarbaba.com/solar-3gw-is-modeli-onerileri-senelik-3-gw-buyumeyi-destekliyor/


Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası’nın 1 yılda 1 milyon güneş paneli ürettiği açıklandı.
https://www.solarbaba.com/kalyon-1-milyon-gunes-paneli-uretti/


Konya’da yaşayan 24 yaşındaki Rana Karçaaltıncaba’nın devlet desteğiyle kurduğu güneş enerjisi santrali, kısa süre önce üretime geçti. Santral şu anda kırsaldaki 4 mahallenin enerji ihtiyacını karşılayabilecek düzeyde olduğu belirtildi.
https://www.solarbaba.com/genc-kadin-devlet-destegiyle-gunes-enerjisi-santrali-kurdu/


Avrupa Birliği, üreticilerin şu anda küresel sektöre hakim olan Çin’e bağımlılığı azaltmak için elektrikli araçlarda ve rüzgar türbinlerinde kullanılan son derece güçlü mıknatısların üretimini vergi indirimi ile destekleme kararı aldı.
https://www.solarbaba.com/ab-elektrikli-araclardaki-miknatis-uretimini-destekleyecek/


İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Tunç Soyer’in “Yeşil İzmir” vizyonu kapsamında Mustafa Necati Kültür Merkezi, Havuz İzmir, Konak Tüneli Tesisleri, Çeşme ve Çaybaşı İtfaiye Merkezi’nin çatısına güneş enerjisi santrali kuruyor.
https://www.solarbaba.com/izmirde-5-tesisin-daha-catisina-gunes-enerji-santrali-kuruluyor/


VİDEO: Sıfır Enerjili Bina Nedir?
https://www.youtube.com/watch?v=FysJKq5yCfg


İLETİŞİM


facebook | instagram | linkedin | twitter | youtube | whatsapp | e-postaSolarbaba Türkiye
Güneşli Bir Gelecek, Güneş Enerjisiyle Gelecek
#güneşbizeyeter