Prysmian Kablo, Bursa Şehir Hastanesi’ne Hayat Veriyor

Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Kablo, Türkiye’nin sağlık alanında dev projeleri arasında yer alan şehir hastanelerine de son teknoloji, yangına karşı güvenli kablolarıyla hizmet vermeyi sürdürüyor. Eskişehir Şehir Hastanesi ve Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nin ardından, Türkiye’nin 10’uncu şehir hastanesi olan bin 355 yataklı Bursa Şehir Hastanesi’nin de enerjisini emanet ettiği Türk Prysmian Kablo, 16 Temmuz tarihinde hasta kabulüne başlayan 6 blok ve 6 hastaneden oluşan devasa sağlık kompleksinin tüm kablolarının tedariğini üstlendi.

Türk Prysmian Kablo CEO’su Erkan Aydoğdu, Çanakkale’den Yalova’ya kadar yaklaşık 6 milyon kişiye hizmet verecek olan kompleksin kablo donanımını tamamladıklarını belirterek, “Güzel Bursa’mıza yapılan böylesine önemli bir projede yer almaktan ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Çünkü 1964 yılından bu yana üretim üssümüz Bursa Mudanya’da. Bu yüzden de, kendi şehrimizde hayata geçirilen bu projenin bizim için anlamı büyük. Türk Prysmian Kablo olarak “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonumuzu böyle önemli projelere imza atarak devam ettiriyoruz. Bugüne dek Avrasya Tüneli’nden İstanbul Havalimanı’na, Osmangazi Köprüsü’nden Eskişehir ve Ankara Şehir Hastaneleri’ne kadar pek çok prestijli projeye imza attık. Bursa Şehir Hastanesi’ni de yeni nesil, yangına karşı dayanıklı kablolarımızla donatarak, hızlı ve güvenli enerji iletimini sağladık. Geçmişte olduğu gibi önümüzdeki dönemde de ülkemizin geleceğini yarınlara bağlama hedefiyle faaliyetlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.

Teknoloji ve üretim kapasitesini artırmak için 1964 yılından bugüne dek birçok yatırım yapan Türk Prysmian, Mudanya’daki fabrikasında 22 bin farklı kablo üretebiliyor. 220 kV’a kadar tüm enerji kabloları, 3 bin 600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları, fiber optik kablolar, endüstriyel uygulamalarda kullanılan özel kablolar da Türk Prysmian Kablo’nun imzasını taşıyor.