Nexans
 

Nexans, sunduğu yüksek performanslı kablo ve kablo çözümleri ile dünya genelindeki müşterileri için tam 120 yıldır hayata enerji vermektedir. 40 ülkede endüstriyel varlığı bulunan ve dünya genelinde ticari faaliyet gösteren Nexans, 26,000 kişiyi istihdam etmektedir.

Nexans ekibi, müşterilerini iş ortağı yaklaşımıyla, enerji iletimi ve dağıtımı (denizaltı ve kara), enerji kaynakları (petrol & gaz, madencilik ve yenilenebilir enerji), ulaşım (karayolları, demiryolları, hava ve deniz) ve yapı (ticari binalar, konutlar ve veri merkezleri) sektörleri olmak üzere dört ana iş alanında destekler. Nexans’ın stratejisi; ürün, çözüm ve hizmetlerde sürekli inovasyon, insan kaynaklarında ve müşteri ilişkilerinde mükemmellik ve çevresel etkisi düşük, güvenilir endüstriyel süreçlerin geliştirilmesi temeli üzerine kurulmuştur. 600 kişilik araştırmacı ekibiyle Nexans, Lyon ve Nurnberg şehirlerindeki AR-GE merkezlerinde haftada ortalama 2 yeni ürün geliştirmektedir.

Müşterilerine sunduğu çözümlerin odağına inovasyonu ve global bilgi birikimini koyan Nexans Türkiye, 1960’lardan bu yana Tuzla ve Denizli’deki fabrikaları ile hem Türkiye pazarında hem de yurt dışı pazarlarında önemli bir yere sahiptir. Nexans, konut projelerinden kamusal binalara; ofislerden büyük endüstriyel alanlara kadar tüm yapılar için kablo ve şebeke çözümleri sunarken kamu güvenliği için halojen içermeyen, alev iletmeyen ve yangına dayanıklı ALSECURE® markalı kablolarıyla pazara öncülük etmiş, çevre ve geri dönüşüm konularında en yüksek standartları kabul etmiştir.

2013 yılında dünyada ihtiyaç sahibi topluluklara sürdürülebilir girişimlerle enerji ulaştırmak amacıyla bir vakıf kurarak sektörde bir ilki gerçekleştiren Nexans, Avrupa Kablo ve Tel Üreticileri Derneği olan Europacable’ın aktif bir üyesidir ve Europacable Endüstri Sözleşmesi’nde imza yetkisine sahiptir. Bu sözleşme, üyelerinin etik, sürdürülebilir ve yüksek kalite kablolar geliştirme prensibine ve hedefine bağlılığını ifade etmektedir. 2016 satış hacmi 5,8 milyar Euro olan Nexans’ın hisseleri NYSE Euronext Paris’te, kısım A’da işlem görmektedir.

İletişim
Emre Erol
+90 533 522 7295
emre.erol@nexans.com
İstanbul