LG Electronics Inc. Seul merkezli, Güney Kore uluslu ve dünya çapında 118 lokasyonda, 87.000 çalışanı bulunan bir elektronik şirket ve LG Grubu’nun bir üyesidir. 2017 yılında dünya çapındaki satış rakamı 55.4 milyar dolar olan LG, Ev Eğlence Sistemleri, Mobil İletişim, Beyaz Eşya & İklimlendirme Çözümleri, Enerji Çözümleri ve Otomotiv Malzemeleri olmak üzere 5 iş biriminden meydana geliyor. Düz ekran televizyonlar, mobil cihazlar, klimalar, çamaşır makineleri, buzdolabı gibi tüketici elektroniği konusunda dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer alan LG Electronics, Enerji sektöründe de faaliyetlerini sürdürmektedir.

LG Electronics güneş enerjisi pazarında faaliyetlerini genişletmeye kendini adamış dünya çapında büyük bir oyuncudur. LG, 1985 yılında önce bir güneş enerjisi kaynaklı araştırma programı başlattı. Bu başlangıç LG Group’un yarı iletken, LCD, kimya ve malzeme endüstrilerindeki geniş tecrübesi ile desteklendi. Şu an 32 ülkede mevcut olan LG Solar bölümünün MonoX® serisi ilk kez 2010 yılında piyasaya sürülmüştür. NeON®, NeON®2, NeON®2 BiFacial serileri sırasıyla 2013, 2015 ve 2016 yıllarında “Intersolar Award” ödülünü kazanmıştır ki bu da LG Solar bölümünün sektördeki öncülüğünü, yenilikçiliğini ve sektöre bağlılığını göstermektedir.

LG fotovoltaik hücreleri ve modülleri Gumi, Güney Kore’de tam otomatik bir üretim tesisinde üretilmektedir. LG Solar bölümüne ait bu tesisin şu anki hücre ve modül üretim kapasitesi yılda 2 GW olmakla beraber önümüzdeki 2 yıl içerisinde planlanan üretim kapasitesi yılda 3.3 GW’dır. LG her zaman yenilikçi ve yüksek kalite ürünler geliştirmiştir ve LG modülleri de aynı standartları korumaktadır. LG Solar, dört büyük yetkili denetleme ve onaylama kurumları tarafından sertifikalanmış şirket içi güneş enerjisi test tesislerini işleten dünyada ilk şirkettir.

LG’nin Güneş Enerjisi alanındaki çalışmaları LG Electronics’in çevre bilinci liderliği temeliyle aynı yönde başlatıldı. LG, sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeye yardım ederken hayatı daha rahat hale getirecek.

VİDEOLAR
DOKÜMANLAR
İLETİŞİM

Yusufhan Canaltay
+90 531 811 4151
yusufhan.canaltay@lge.com
İstanbul

HABERLER

Üyemiz LG’ye 29 Yeni Ödül

LG Electronics (LG), bu yılki Red Dot Design Ödülleri’nde 29 ürünüyle Red Dot Award tasarım ödülü alarak tüketici ve endüstriyel tasarım alanındaki gücünü bir kez daha kanıtladı. LG’nin bu etkileyici ...