Kapsam Grup

Kapsam Group bünyesindeki şirketlerle birlikte bir çok ihtisas gerektiren konuda hizmet vermektedir. Şirketlerimizden olan Kapsam Enerji Proje geliştirme şirketidir.

Türkiye genelinde Ankara ve Antalya ofisleri ile Rüzgar, güneş, su gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üreten sistemlerin proje geliştirme safhasında öncü olan KAPSAM ENERJİ, Türkiye’nin gelişimi ve Avrupa Birliği ile entegrasyonunda önemli rol oynayacak olan enerji sektöründe, iş süreçlerinde etkinliğin artırılması, yeniden yapılanma ve enerjide tüm yapıların kendi elektriğini üretebilmeleri kullanımını özendirmek ve artırmak için kapsamlı çözümler sunmaktadır.

Enerji sektöründe, yurtiçi ve yurtdışında doğru teknolojiler ile anahtar teslimi katma değerli çözümler sunan, teknolojik gelişmelere hızla uyum sağlayan, değişimi yönlendiren, kullanıcı ve çalışan memnuniyetini en üst düzeyde tutan, yerli ve yabancı iş ortaklarının birinci sırada tercih ettiği bir konuma gelmiştir.

Türkiye’de şu ana kadar 142 MW proje geliştirmiş olup 1 sene önce Kosova’da kurduğu şirket ile ( KAPSAM L.L.C. ) Balkan coğrafyasında GES konusunda proje geliştirme çalışmaları yürütmeye başlamıştır.

Kapsam Yunanistan ve Makedonya’da şu an için proje geliştirme çalışmalarına başlamıştır.

Yunanistan Enerji Verimliliği Kurumu (“RAE”) ve Yunanistan Enerji Bakanlığı Yunanistan'daki en yüksek PV Projesini uygulamak için Özel Sektörden 900 Mw için açık artırma teklif süreci düzenlemiştir.

Enerji mevzuatını AB mevzuatı ile uyumlu hale getirmeyi amaçlayan yeni Enerji Kanunu (Zakon za Energetika) 28.5.2018 tarih ve 96 sayılı Makedonya Cumhuriyeti Resmi Gazetesi’nde yayımlanarak yürürlüğe girdi. Halihazırda Kanunun uygulanmasına yönelik yönetmelik vb. alt düzenleyici mevzuatın hazırlanması çalışmaları devam etmektedir.

PV Projelerinin geliştirilmesinde uluslararası partnerleriyle birlikte 2006 yılından bu yana önemli bir deneyim ve sicil kaydına sahip olan KAPSAM , SPV'ler altında tamamen olgun ve uygun Projeler sağlamak için Yatırımcıya tüm deneyimini, know-how'ını, referanslarını, tüm bağlantılarını ve genel desteği sağlayacaktır.

Kapsam Enerji öncelikle Balkan ülkelerinde ve tüm Dünya’da profesyonel ekibiyle sizlere proje geliştirme hizmeti vermekten mutluluk duyacaktır.

İletişim
Özkan Helvacıoğlu
+90 544 269 3735
ozkan@kapsamgroup.com
Antalya