1914 yılında Almanya-Heilbronn kentinde kurulmuş Alman Güç Elektroniği firmasıdır. Kurulduğu tarihten itibaren 105 yıldır güç elektroniğini alanında faaliyet gösteren ve geliştirdiği teknolojiler ve inovasyonlar ile ilklerin firması olma ünvanını kazanmış ve faaliyet gösterdiği alanlardaki başarılarından dolayı Siemens AG tarafından 2019 yılında tüm haklarıyla satın alınmıştır.

Elektriksel bir güç dönüştürme elemanı olarak tanımlanabilen invertör, güç dönüştürücü ya da evirici olarak da adlandırılılan , güneş panellerinden gelen DC gücü işleyerek, sabit veya değişken AC güç elde etmek için kullanılan güç elektroniği cihazlarının Almanyada üreticisi konumundadır.

KACO new energy, şebeke bağlantılı güneş enerjisi eviricilerinde dünyanın en büyük üreticilerinden biridir. Bir aile evi için tasarlanmış olan tek üniteden başlayarak, megawattlar gücünde elektrik üreten güneş enerjisi tarlaları için tasarlanan paket sistemlere kadar olan bütün güç aralığını kapsayan bir üretim hattına sahiptir.

1999’ yılından itibaren, Global pazarda 12 gigawatt’lık bir kümülatif güç ile evirici tedarik etmiş olup, enerji depolama, şebeke yönetimine ilişkin cihazlar ve ARGE çalışmaları sürdürerek, gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için uğraşan ve kendi fabrikasında CO2-nötral üretimini başaran ilk şirkettir.

(170 yılı aşkın süredir mühendislikte mükemmellik, inovasyon, kalite ve güvenilirlik yönleriyle öne çıkan uluslararası bir teknoloji şirketidir. Dünya çapında faaliyet gösteren şirket enerji üretimi ve dağıtımına, binalar ve dağıtık enerji sistemleri için akıllı altyapılara, proses ve üretim endüstrilerinde otomasyon ve dijitalizasyona odaklanmaktadır. KACO new energy GmbH, %100 bir Siemens iştirakidir. Siemens, KACO ile hızlı büyüyen fotovoltaik, ulaşım sistemleri (e-mobility) ve enerji depolama sektörlerinde liderliğini daha da güçlendirecek.)

VİDEOLAR
DOKÜMANLAR
İLETİŞİM

Nedret Ünlü
+90 533 335 4378
nedret.uenlue@kaco-newenergy.de
İstanbul

HABERLER

KACO, EIF Enerji Kongresi ve Fuarı’nda !

1 Mart 2019'da Siemens ailesine katılan KACO New Energy, 6-8 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan EIF Enerji Kongresi ve Fuarı’nda ziyaretçileri workshop programına ve standlarına bekliyor. Stand No: Solar Cadde ...

Kaco New Energy Siemens Ailesine Katıldı

Siemens, enerji sektörünün lider güç elektroniği üreticilerinden KACO new energy GmbH’nin dizi (string) inverter iş birimini satın aldı. Satın alma ile birlikte Siemens, ulaşım sistemleri (e-mobility) ve enerji depolama sektörlerindeki ...