KACO New Energy, Enerji Depolama Tedarikçisi Energy Depot’u Devraldı

KACO New Energy, Enerji Depolama Tedarikçisi Energy Depot’u Devraldı

KACO new energy, büyüyen enerji depolama pazarındaki konumunu gittikçe güçlendiriyor. Konstanz merkezli Energy Depot firmasının satın alınmasıyla birlikte Alman PV öncüsü, enerji depolama sistemlerini pazarlanabilir bir hibrid evirici ile desteklemiş ve daha fazla Know-How elde etme fırsatı yakalamıştır. Energy Depot’un müşteri portföyü genişlemeye devam edecektir. Konstanz lokasyonu hizmet vermeye devam edecektir.

KACO new energy GmbH, enerji depolama ürünleri yelpazesini genişletiyor: Alman solar teknoloji uzmanı, varlıklarıyla ilgili anlaşmanın bir parçası olarak Konstanz merkezli enerji depolama sistemleri tedarikçisi olan Energy Depot GmbH’yı satın almış durumdadır. Energy Depot çalışanları, 2 Ekim’de yapılan çalışanlar toplantısında devir alma işlemleri konusunda bilgilendirildiler.

Bu edinim için stratejik planlarını açıklayan KACO new energy’nin genel müdürü Ralf Hoffmann; “Energy Depot, kendisini harekete geçiren çalışma anlayışından dolayı teknik olarak üstün depolama çözümleri geliştirmiştir. KACO new energy’nin pazar erişimi ve know-how üretimiyle birlikte uzun vade başarısının sözünü veren mükemmel bir birleşim ortaya çıkarmıştır”.

“Energy Depot’un Konstanz’daki lokasyonunda hizmet vermeye devam ederek, personelini küresel araştırma ve geliştirme ekibimize entegre etmeyi amaçlıyoruz”, diyen Hofmann, “Böylelikle, mevcut müşteri ilişkilerini korumak ve geliştirmek adına devamlılık sağlayacağız”.

KACO new energy, bu devralma ile sadece daha ileri gelişmiş bir uzmanlık kazanmakla kalmıyor, aynı zamanda ürün yelpazesini de genişletiyor: Solar ve Batarya-Eviricisini bir cihazda birleştiren ve bugünden itibaren KACO new energy üzerinden edinebilinen Energy Depot ürünleri arasında Hibrid- Centrino 10 hibrit eviricisi bulunmaktadır. Bu şekilde geliştirilmiş olan enerji depolama sistemi, Münih’teki Intersolar Europe 2017’de en yenilikçi depolama çözümü olan ees AWARD ödülünü almıştır.

Ralf Hoffmann, bu iki yeni partnerin enerji depolama sistemlerini tanıtırken, şunları ifade etmiştir: “50 kilowatttan itibaren olmak üzere, modüler yaklaşımı, geniş enerji depolama sistemlerine ilişkin olarak Megawatt ölçeğine kadar uzanan çift yönlü eviriciye, ilkbaharda büyük bir talebin oluştuğunu gördük. KACO new energy’nin çatısı altındaki Energy Depot’un Plug-and-Play çözümleriyle beraber akıllı teknoloji ile üretilmiş olan ürünleri tercih ederek, hızla büyüyen, şahsi, küçük ve ticari enerji pazarında depolama sistemlerinin yolunu açıyoruz. Lityum-iyon bataryaları da kapsayan bütün sistem cözümlerini sunuyoruz: Cihazları birbirine kolay bir şekilde bağla, onları şebekeye ve daha sonra solar modüle bağla, o kadar .İşte gelecekte depolama teknolojisi bu kadar kolay olacaktır”.