Juwi
 

1996 yılında, Fred Jung (ju) ve Matthias Willenbacher (wi) tarafindan Almanya’nin federal Rhineland-Pfalz eyaletinde ilk rüzgar enerjisi santrallerinin kurulmasi ile juwi grubunun temelleri atilmistir. Takip eden yıllarda, simdi merkezi Mainz yakinlarindaki Wörrstadt bölgesinde bulunan şirket, öncelikli olarak Almanya’da sonrasinda ise Avrupa’da ve dünya çapinda rüzgar ve günes enerjisi projeleriyle sürekli büyüme göstermiştir.

Günümüzde, juwi Group Almanya’da rüzgar santrali projelerinin gelistirilmesi, insaasi ve isletilmesi konularinda faaliyet gösteriken, Amerika Kitasi ve EMEA (Avrupa Ortadogu-Afrika)Bölgesi’nin yani sira Güney Dogu Asya ve Avustralya’da büyük ölçekli günes enerji santrali projeleri üzerinde odaklanmaktadir. 2014 yilisonundan itibaren, Mannheim merkezli enerji tedarikçisi MVV Energie AG dünya çapinda 1,000 çalisana sahip juwi Group’un is ortagi ve hissedari olmustur.

juwi hala genç sayilabilecek yenilenebilir enerji sektörünün öncülerinden biridir. 20 yillik deneyimlerimiz ve birikimimizkimligimizin dayanagi olup, %100 yenilenebilir enerji tedarigi yönünde emin adimlar ile yol almamizi saglamaktadır.

İletişim
Korhan Göğüş
+90 544 944 5894
korhan.gogus@juwi.com.tr
İstanbul