İzmir’de Temiz Enerji İdeathonları Başlıyor

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından, Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ENSİA) ortaklığıyla uygulanan BEST For Energy Projesi kapsamında bu yıl üç adet ideathon etkinliği düzenlenecek. Temiz hidrojen, rüzgar enerjisi ve kentsel temiz enerji uygulamaları temalarına odaklanan ideathonlar sektörde önde gelen firmaların ve ilgili kurumların desteği ile gerçekleşiyor.
Katılımcılar yenilikçi fikirler ve uygulanabilir çözümler üretmek için ekipler halinde çalışırken, sektör firmaları ve akademisyenler de mentorluk desteği ile ekiplere katkı sağlayacak. İki gün sürecek etkinliklerin sonunda projeler jüri değerlendirmesine sunulacak. Yaşar Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve İzmir Ekonomi Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek etkinliklerin her biri için; birincilik ödülü 10.000 TL, ikincilik ödülü 5.000 TL ve üçüncülük ödülü 2.500 TL olarak belirlendi.

Temiz Hidrojen İdeathonu
Yer: Yaşar Üniversitesi
Etkinlik Tarihi: 23-24 Ekim 2021
Son Başvuru Tarihi: 10 Ekim 2021
Düzenleyenler: Yaşar Üniversitesi, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ENSİA)
Bilgi ve başvuru için: IDEATHON: BEST For Hydrogen (bestforenergy.org)
Rüzgar Enerjisi İdeathonu
Yer: Teknopark İzmir – İYTE
Etkinlik Tarihi: 20-21 Kasım 2021
Son Başvuru Tarihi: 5 Kasım 2021
Düzenleyenler: Teknopark İzmir, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE), İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ENSİA)
Bilgi ve başvuru için: IDEATHON: BEST For Wind (bestforenergy.org)

Kentsel Temiz Enerji Uygulamaları İdeathonu
Yer: İzmir Ekonomi Üniversitesi
Etkinlik Tarihi: 4-5 Aralık 2021
Son Başvuru Tarihi: 12 Kasım 2021
Düzenleyenler: İzmir Ekonomi Üniversitesi, Yaratıcı Ekonomi Araştırma ve Uygulama Merkezi, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ENSİA)
Bilgi ve Başvuru için: IDEATHON: BEST For City (bestforenergy.org)