İzmir’de Enerji Sohbetleri Semineri Düzenlendi

ICCI-Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı kapsamında düzenlenen Enerji Sohbetleri Seminerlerinin ikincisi 17 Şubat tarihinde İzmir’de İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ve Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Ev Sahipliğinde, Solarbaba ve TÜREB desteğiyle gerçekleştirildi.

Solarbaba “Güneş Enerjisinin Yakın Geleceği” oturumunun moderatörlüğünü Ateş Uğurel üstlenirken, Konar Energy Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Özdemir, XGEN Energy Yönetici Ortağı İskender KÖKEY, OZ Energy Kurucu Ortağı Özgür Sarpdağ ve DNV GL Türkiye Ülke Müdürü Fatma Murray konuşmacılar arasında yer aldı.

Oturumda çatı üstü güneş enerjsi santrallerinde yaşanan zorluklar ve çözüm önerileri, mevcut güneş enerjisi santrallerinin önemli bir bölümünde kalite sorunlarının yaşandığı tartışıldı.

Dijitalleşmenin yenilenebilir enerji sektöründe hem birçok fırsat hem de birçok tehdit içerdiği, elektrikli araçların bulunduğumuz ekosistemi nasıl değiştireceği, YEKDEM sonrası yatırım imkanları ve oluşabilecek yeni iş modelleri de önemli konu başlıkları arasında yer aldı.