20 AĞUSTOS 2021

Avrupa Birliği Komisyonu, iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında hazırladığı Yeşil Mutabakat hedeflerini içeren regülasyon paketini hazırladı. AB sera gazı emisyonlarını yüzde 55 azaltmayı hedefleyen sözkonusu paket, Avrupa Birliği’ne ihracat yapan ya da yapacak olan Türk şirketlerini yakından ilgilendiriyor.
https://www.solarbaba.com/haber-avrupa-birligi-cok-ciddi-ihracatcilar-hazirlikli-olmali/


Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı EPDK’ya çağrıda bulunarak, yenilenebilir enerji santrallerinde 1000 MW’lık atıl kapasitenin hemen devreye alınabileceğini vurguladı.
https://www.solarbaba.com/ensia-yenilenebilir-enerji-santrallerinde-1000-mw-atil-kapasite-var/


DEGER 5000NT çift eksenli güneş takip sistemleri bundan böyle yerini DEGER D60H çift eksenli güneş takip sistemlerine bırakıyor. 40 m2 yüzey alanına sahip DEGER D60H sistemleri, saatte 170 km rüzgâr hızına kadar dayanıklı.
https://www.solarbaba.com/haber-deger-5000nt-cift-eksenli-gunes-takip-sistemleri-yerini-deger-d60h-sistemlerine-birakiyor/


Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group, karbon nötrlüğüne ulaşmak adına karayollarında sıfır emisyonlu hareketliliği amaçlayan, dünyanın ilk iş birlikçi yenilik projesi Arena del Futuro’ya dâhil oldu.
https://www.solarbaba.com/haber-prysmian-grouptan-sifir-emisyon-icin-is-birligi/


ISOMER Isıtma Soğutma Merkezi Genel Koordinatörü İlgin Eray, ‘‘Dünya’yı Küresel Isınma felaketinden kurtarmak için yenilebilir enerji kaynaklarına yönelmeli ve doğaya verdiğimiz zararı en aza indirmeliyiz’’ açıklamasında bulundu.
https://www.solarbaba.com/haber-isomer-yenilebilir-enerji-ile-surdurulebilir-bir-gelecek/


Solar 3GW, “Yenilenebilir Enerji Tedarik Anlaşmaları (YETA)” modelini açıklayarak, senelik olarak öngörülen en az 3 GW büyümeyi sağlayabilecek modellerden biri olduğunu belirtti.
https://www.solarbaba.com/solar-3gw-yeta-is-modelini-acikladi/


Hidrojenin güvenliği için İsveçte yapılan bir testte benzinli ve hidrojenli iki aracın depoları delinerek ateşe verildi ve benzinli araçta yer alan manken tamamen kül olurken, hidrojenli araçtaki mankenin saçının teli dahi ısınmadığı belirlendi.
https://www.solarbaba.com/en-guvenli-yakit-hidrojen/


Günümüzün toplumsal ve politik tartışmalarını yeşil düşünce ve yeşil politika temelleri üzerinden ele almak amacıyla oluşturulan Yeşil Politika Okulu 16 Eylül’de başlıyor.
https://www.solarbaba.com/yesil-politika-okulu-16-eylulde-basliyor/


Ticaret Bakanlığı’nın açıkladığı “Yeşil Mutabakat Eylem Planı” OSB’leri harekete geçirdi. 17 OSB ile Türkiye katma değerinin yüzde 8 ila 9’unu tek başına sağlayan Bursa’da da bölgeler ‘Yeşil Dönüşüm’ çalışmalarını faaliyetlerinin merkezine alarak ihracat ve üretim hacimlerini artırmaya odaklandı.
https://www.solarbaba.com/haber-bursanin-osbleri-yesil-donusum-icin-harekete-gecti/


VİDEO: Neden Micro-Grid Güneş Enerjisi Santralleri?
https://www.youtube.com/watch?v=IVlIPoV3Va4


İLETİŞİM


facebook | instagram | linkedin | twitter | youtube | whatsapp | e-postaSolarbaba Türkiye
Güneşli Bir Gelecek, Güneş Enerjisiyle Gelecek
#güneşbizeyeter