9 AĞUSTOS 2021

Belçika merkezli Hidrojen Konseyi ve küresel danışmanlık şirketi McKinsey & Company işbirliğiyle hazırlanan ‘Hidrojen Öngörüleri Güncellemesi’ raporuna göre, bugüne kadar küresel ölçekte toplam 359 büyük kapasiteli hidrojen projesinin duyurusu yapıldı.
https://www.solarbaba.com/kuresel-olcekte-359-buyuk-kapasiteli-hidrojen-projesinin-duyurusu-yapildi/


Zorlu Enerji, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) bünyesinde, elektrikli araç teknolojilerini geliştirme amacıyla kurulan İTÜ Electric Vehicle (Elektrikli Araç) ve İTÜ Güneş Arabası (İTÜ ARIBA) ekiplerine destek oluyor.
https://www.solarbaba.com/haber-zorlu-enerji-itulu-genclerin-yaninda/


YENADER Dernek Başkanı Prof. Dr. Kerem Alkin, “Türkiye’de rüzgar ve güneş enerjisi kaynaklarından elektrik üretiminde %9.4 artış yaşandı” dedi.
https://www.solarbaba.com/ruzgar-ve-gunes-enerjisinden-elektrik-uretim-payi-3-kat-artti/


Türk Prysmian Kablo, 180.000 metrekare alan üzerinde kurulu olan fabrikasında 22 bin farklı çeşit kablo üretebiliyor. Ürettiği kabloların yaklaşık yüzde 40’ını, ihraç eden Prysmian, ihracat cirosunu 2020’de yüzde 37 artırarak 665.113.320 TL’ye yükseltti.
https://www.solarbaba.com/haber-turk-prysmian-kablo-urettigi-kablolarin-yuzde-40ini-ihrac-ediyor/


Solar 3GW, ülke genelinde yaşanan elektrik kesintilerinin ve elektrik arzının sürekliliğinin kriz senaryolarına uygun olarak detaylıca ele alınması gerektiğini belirterek GES’lerin dengeleyici etkisini açıkladı.
https://www.solarbaba.com/solar-3gw-geslerin-elektrik-talebinde-dengeleyici-etkisini-acikladi/


Yeşil Düşünce Derneği, 11. Yeşil Ekonomi Konferansı’nda Yeşil ve Adil Dönüşüm alanına dair genç araştırmacılar için bildiri çağrısında bulundu.
https://www.solarbaba.com/11-yesil-ekonomi-konferansi-bildiri-cagrisi/


Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.’nin halka arzı SPK tarafından onaylandı. Girişim Elektrik halka arzı, OYAK Yatırım liderliğinde sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle 11-12-13 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
https://www.solarbaba.com/haber-girisim-elektrik-halka-arzi-talep-toplama-tarihleri-belli-oldu/


Ticari havacılık pazarında yer alan şirket Airbus, net sıfır emisyonla uçabilen üç yeni uçak planını açıkladı. Uçaklar hidrojen yakıt kaynağıyla çalışacak ve ilki 2035 yılına kadar hizmete sunulacak.
https://www.solarbaba.com/havacilikta-enerji-donusumu/


Avrupa, Orta Asya, Afrika ve Ortadoğu pazarlarında büyüme hedeflediklerini söyleyen YEO CEO’su Tolunay Yıldız, “SPK’dan onay almamızla birlikte başarılı sonuçlanacağına inandığımız halka arzın, küresel genişleme stratejimize önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi.
https://www.solarbaba.com/haber-yeo-ceosu-yildiz-halka-arz-kuresel-buyume-stratejimize-guc-katacak/


VİDEO: Alternatif Enerji Depolama Sistemlerinin Geleceği
https://www.youtube.com/watch?v=EoTVtB-cSps


İLETİŞİM


facebook | instagram | linkedin | twitter | youtube | whatsapp | e-postaSolarbaba Türkiye
Güneşli Bir Gelecek, Güneş Enerjisiyle Gelecek
#güneşbizeyeter