2 AĞUSTOS 2021
HABER ÖZETLERİ

Güneş ve rüzgâr enerjisi başta olmak üzere yenilenebilir enerji kaynakları alanında mühendislik, tedarik ve projelendirme hizmetleri sunan Göktekin Enerji; sanayi, üretim, pazarlama, enerji ve tekstil sektörlerinde faaliyet gösteren, İSKUR Grup ile toplamda 15 bin 870 kW gücünde çatı tipi güneş enerji santrali (GES) yapımı için el sıkıştı.
https://www.solarbaba.com/haber-goktekin-enerji-iskuru-yesil-enerjiyle-bulusturacak/


Lider bir yenilenebilir enerji şirketi olan GoodWe, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne (UNGC) katılarak; çevre, çalışma, insan hakları ve yolsuzlukla mücadele alanlarındaki on ilkeye uymaya yönelik kararlılığını gösterdi.
https://www.solarbaba.com/haber-goodwe-birlesmis-milletler-kuresel-ilkeler-sozlesmesine-katildi/


SHURA Yönlendirme Komitesi Başkanı Selahattin Hakman, “Düşmeye devam eden yenilenebilir enerji yatırım maliyetleriyle birlikte önümüzdeki dönemlerde bu kaynaklara teşvik verilmesine bile ihtiyaç olmayabilir.” dedi.
https://www.solarbaba.com/shura-yonlendirme-komitesi-baskani-hakman-tesvike-bile-gerek-kalmaz/


Dünyanın en büyük yüzer güneş enerjisi santrali Endonezya’da kurulacak. Batam’da 1600 hektar alana kurulacak olan santralin, 2.2 GW güce sahip olacağı düşünülüyor.
https://www.solarbaba.com/dunyanin-en-buyuk-yuzer-gesi-endonezyada-kurulacak/


YEO, Azerbaycan’ın tüm enerji üretim tesislerini dijital teknoloji altyapısı ile izleyen Azerenergy Ulusal Yük Tevzi Merkezi projesini tamamladı. 22 Enerji santrali ve 70 Trafo Merkezi YEO’nun hayata geçirdiği kontrol, kumanda ve veri toplama sistemi ile takip edilecek.
https://www.solarbaba.com/haber-yeodan-azerbaycana-dijital-enerji-yonetimi/


Solar 3GW, iş modeli önerilerini açıklamaya devam ederek Türkiye güneş enerjisi konusunda hem tecrübesi hem de potansiyeli itibariyle Avrupa’nın en önemli pazarlarından biri olarak görüldüğünü belirtti.
https://www.solarbaba.com/solar-3gw-is-modeli-onerilerini-aciklamaya-devam-ediyor/


Türkiye’nin ilk elektrikli otomobiline ev sahipliği yapacak olan Bursa’da elektrikli araç şarj istasyonları için altyapı çalışmalarına hız veren Bursa Büyükşehir Belediyesi, otoparklarına şarj üniteleri kurarak hizmet sunmaya başladı.
https://www.solarbaba.com/bursa-buyuksehir-belediyesi-sarj-istasyonu-calismalarina-hiz-verdi/


Dokuz Eylül Üniversitesi Solaris Güneş Arabaları Ekibi’nin uluslararası yarışmalarda boy gösterecek yeni güneş enerjili aracı Solaris 11 tanıtıldı.
https://www.solarbaba.com/dokuz-eylul-universitesi-yeni-gunes-enerjili-aracini-tanitti/


Batarya üreticisi Çinli şirket CATL, yeni nesil bir batarya teknolojisi tanıttı. Yapılan açıklamaya göre, kobalt veya nikel içermeyen sodyum-iyon pil, 2023 itibari ile elektrikli otomobiller de kullanılabilecek.
https://www.reuters.com/technology/chinas-top-ev-battery-maker-catl-touts-new-sodium-ion-batteries-2021-07-29/


VİDEO: İklim Değişikliğinin Nedenleri ve Etkileri
https://www.youtube.com/watch?v=G4H1N_yXBiA


İLETİŞİM


facebook | instagram | linkedin | twitter | youtube | whatsapp | e-postaSolarbaba Türkiye
Güneşli Bir Gelecek, Güneş Enerjisiyle Gelecek
#güneşbizeyeter