20 TEMMUZ 2021
HABER ÖZETLERİ

ABB, dünyanın en büyük elektrikli otobüs filolarından biri için yüksek güçlü şarj altyapısı tasarlama, tedarik etme, test etme ve devreye alma projesini kazandı. ABB proje kapsamında ülke genelinde 1.000 elektrikli otobüse ve günde 50.000 yolcu taşıma kapasitesine sahip olması öngörülen filo için yüksek güçlü şarj altyapısı sağlayacak.
https://www.solarbaba.com/haber-abb-katarin-en-buyuk-elektrikli-otobus-altyapi-projesi-sozlesmesine-imza-atti/


Solar 3 GW pazarın sağlıklı ve tutarlı gelişimi için iş modeli önerilerine devam ediyor. Bu iş modellerinin, elektrik talebine paralel olarak ortaya konabilecek, serbest piyasa dinamikleriyle uyumlu özelliklere sahip olduğu belirtildi.
https://www.solarbaba.com/solar-3gw-sektore-dair-is-modeli-onerilerine-devam-ediyor/


Opel, en çok satan modeli Astra’nın altıncı nesline dair ilk görüntüleri paylaştı. Tamamen yenilenen yeni Astra, Mokka, Crossland ve Grandland’ın ardından cesur ve saf tasarım felsefesiyle yorumlanan Opel’in ilk hatchback modeli olmasıyla ön plana çıkıyor.
https://www.solarbaba.com/opel-astra-tamamen-yenilendi-ve-elektriklendi/


Prysmian Group’ta yeni bir atama gerçekleşti. Türk Prysmian Kablo İnsan Kaynakları ve Organizasyon Direktörü Aysun Kalmık, Prysmian Group Global Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Direktörlüğü’ne atandı. Aysun Kalmık, İnsan Kaynakları ve Organizasyon Direktörlüğü göreviyle beraber, Global Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Direktörlüğü görevini de aynı anda yürütecek.
https://www.solarbaba.com/haber-prysmian-groupta-yeni-atama/


TYT, Yüzer Güneş Enerjisi Santrallerinde tasarım yanılgılarını açıkladı.
https://www.solarbaba.com/tyt-yuzer-geste-tasarim-yanilgilarini-acikladi/


ESCON Enerji Genel Müdürü Onur Ünlü, konutlarda, ticari binalarda ve sanayide soğutma yaparken faturaları düşürmenin ipuçlarını paylaştı. Ünlü ayrıca, dokuz günlük bayram tatilinde kapalı olacak işletmeler için de önerilerde bulundu.
https://www.solarbaba.com/klimayi-bir-derece-artirmak-yuzde-5-elektrik-tasarrufu-sagliyor/


ASUNIM, Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Anıl Ambalaj ve Kağıtçılık A.Ş.’nin fabrika çatısı üzerine kurduğu 2.04 MW gücündeki santrali başarıyla tamamladı.
https://www.solarbaba.com/haber-asunim-baskent-organize-sanayi-bolgesinin-en-buyuk-endustriyel-cati-uzeri-ges-projesi-devreye-alindi/


Karbon salımını 2030’a kadar %50 azaltmayı hedefleyen Avrupa Yeşil Mutabakatı Eylem Planı yayınlandı. Ayrıca planın uygulanması takip etmek ve gerekli koordinasyonu sağlamak üzere Yeşil Mutabakat Çalışma Grubu oluşturuldu.
https://ticaret.gov.tr/data/60f1200013b876eb28421b23/MUTABAKAT%20YE%C5%9E%C4%B0L.pdf


Almanya ve Belçika’da şiddetli sağanak yağış ve seller nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı artmaya devam ediyor. Merkel: “Bu felaketten sonra iklim değişikliğiyle mücadele konusunda çok daha hızlı davranmalıyız. Avrupa Birliği’nin şu an bunun için çalıştığına inanıyorum. Bu yüzyılın ortasında karbonsuz ilk kıta olacak olmamız önemli.” ifadelerini kullandı.
https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-57862304


VİDEO: Avrupa ve Çin’de Üretilen Inverterlerin Pazar Payındaki Rekabeti
https://www.youtube.com/watch?v=sQVSArGFkDo


İLETİŞİM


facebook | instagram | linkedin | twitter | youtube | whatsapp | e-postaSolarbaba Türkiye
Güneşli Bir Gelecek, Güneş Enerjisiyle Gelecek
#güneşbizeyeter