13 TEMMUZ 2021
HABER ÖZETLERİ

Çin devletine ait tek güneş paneli üreticisi olan HT Solar, dünyanın birçok ülkesinin enerji ihtiyacını karşıladığı gibi Türkiye’de de önemli başarılara imza atmaya devam ediyor. HT Solar, kurulduğu günden bu yana Ege Bölgesi’ne 100 MW’ten fazla panel sevkiyatına imza atarak, lisanslı ve lisanssız birçok proje ile bölgenin güneş enerjisinde kurulu gücünün artmasına katkı sağladı.

https://www.solarbaba.com/haber-htsolar-egenin-gunesini-enerjiye-ceviriyor/


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan yenilenebilir enerji kaynaklarından enerji üretimi ile yılda 54,5 milyon lira tasarruf sağlanıyor.

https://www.solarbaba.com/kocaelide-kurulan-gunes-enerjisi-santralinin-gucu-arttirildi/


Berlin’deki ünlü University of Applied Sciences (HTW), yakın zamanda PV sistemleri için en verimli ev depolama sistemlerini inceledi. Bu yılki PV depolama testinde GoodWe’nin hibrit inverterleri ve yüksek voltajlı bataryaları bir kez daha ilgi odağı olmayı başardı.

https://www.solarbaba.com/haber-goodwe-2021-spi-testinde-en-verimli-apac-ureticisi-olarak-listelendi/


İzmir Kalkınma Ajansı ve Enerji Sanayicileri İş Adamları Derneği ortaklığıyla uygulanan BEST For Energy Projesi, temiz enerji ve temiz teknolojide rekabetçi bir küme geliştirerek yenilenebilir enerji sektörüne katkı sağlamayı hedefliyor.

https://www.solarbaba.com/best-for-energy-projesi-temiz-enerjiyi-destekliyor/


Sürdürülebilirliğin tüm eksenlerinde faaliyetlerini sürdüren Türk Prysmian Kablo, enerji israfını önlemeye ve doğaya salınan karbon miktarını azaltmaya, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmaya odaklanıyor.

https://www.solarbaba.com/haber-prysmian-surdurulebilirlik-calismalarini-enerji-verimlilik-taahhudu-ile-yurutuyor/


Enerji Verimliliği ve Yönetimi Derneği’nin (EYODER) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Onur Ünlü seçildi. ‘Sürdürülebilir büyüme için hep birlikte’ mottosuyla karbon nötr olma hedefi doğrultusunda çalışmalarına devam edeceklerini açıkladı.

https://www.solarbaba.com/eyoderin-yeni-baskani-onur-unlu-oldu/


YEO, gelecek 10 yıllık büyüme hedefiyle uyumlu esnek ofis konseptli, 6 kat 3 bin metrekare alandan oluşan akıllı ofisine taşındı. İstanbul Kartal’da yer alan ofis, akıllı ve dijital altyapısıyla dikkat çekerken 36 kW Çatı Güneş Enerji Sistemi ile YEO kendi enerjisini kendisi karşılayacak.

https://www.solarbaba.com/haber-yeo-gelecegin-esnek-ofis-konseptine-tasindi/


Solar 3 GW, 26 Mayıs 2021 tarihli Resmî Gazete’de yayınlanan, Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Üretimi Başvurularının Teknik Değerlendirmesi Hakkında Yönetmelik’te yapılan değişiklikleri özetledi. Özellikle birim trafo gücü başına belirlenebilecek maksimum alandaki değişiklik, tüm sektörü yakından ilgilendiriyor.

https://www.solar3gw.org/wp-content/uploads/2021/07/Yo%CC%88netmelik.pdf


2021 yılı ilk 6 ayında satılan elektrikli otomobil sayısı, 2020 yılının tamamında satılan elektrikli otomobil sayısını geçti.

https://www.solarbaba.com/2021-yilinda-satilan-elektrikli-ve-hibrid-arac-rakamlari-belli-oldu/


VİDEO: 2021 Yılının En İyi Inverterleri

https://www.youtube.com/watch?v=VTvxohyMtXo


İLETİŞİM


facebook | instagram | linkedin | twitter | youtube | whatsapp | e-postaSolarbaba Türkiye
Güneşli Bir Gelecek, Güneş Enerjisiyle Gelecek
#güneşbizeyeter