6 TEMMUZ 2021
HABER ÖZETLERİ

GE Yenilenebilir Enerji’nin Bergama Rüzgâr Türbin Kanadı Üretim Tesisi 1111. türbin kanadını üretti. İzmir’in Bergama ilçesinde üretime başlayan şirket, dünyanın dört bir yanında rüzgar enerjisine yönelik artan talebi karşılamak üzere faaliyette bulunuyor. Şirketin ürettiği 1111. türbin kanadının üretimesiyle toplamda 1,58 GW kurulu güç elde edilmiş oldu.
https://www.solarbaba.com/haber-ge-yenilenebilir-enerjinin-bergama-tesisi-1111-turbin-kanadini-uretti/


Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group, Birleşik Krallık’ta yer alan 1,2 milyon hanenin enerji ihtiyacını karşılamak üzere Sofya Açık Deniz Rüzgar Santrali Projesi’nin kablolarını üretecek.
https://www.solarbaba.com/haber-sofya-acik-deniz-ruzgar-santrali-projesinin-kablolarini-prysmian-group-uretecek/


Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği 26 Haziran Dünya Soğutma Günü’nde günlük ve endüstriyel yaşamda toplum için soğutmanın iklim krizi etkisi ve maliyetine vurgu yapıp, uyarılarda bulunarak, iklimlendirme sektörünün gençlerin kariyeri için önemini açıkladı.
https://www.solarbaba.com/sut-d-dunya-sogutma-gununde-gezegenimiz-icin-uyari-yapti/


Yeşil elektrik borsasında ilk işlem 5 MW’lik jeotermale dayalı YEK-G sertifikalarıyla yapıldı. Enerji Bakanı Dönmez, YEK-G’nin sınırda karbon vergisine karşı kullanılabileceğini söyledi.
https://www.solarbaba.com/haber-ilk-yesil-elektrik-sertifika-islemi-jeotermalden/


30’dan fazla ülkeye ihracat yaparak Türkiye’nin önde gelen çorap ihracatçıları arasında yerini alan Bolero Çorap, 639,91 kW gücünde GES kurulumu için ASUNİM ile EPC sözleşmesi imzaladı. İhracata yönelik üretim kapasitesi 25 milyon çift çorabı aşan Bolero Çorap, dünyaya yayılan ürünlerini artık güneşin enerjisi ile üretecek.
https://www.solarbaba.com/haber-bolero-corap-asunim-ile-birlikte-yuzunu-gunese-dondu/


Geçen yıl çevreye 2,3 milyon liralık yatırım gerçekleştiren Aksa Enerji, şebeke suyu kullanımını yüzde 39 azalttı. Şirket, söz konusu dönemde 565 bin 268 ton tehlikesiz ve 3 bin 323 ton da tehlikeli atığın geri dönüşümünü sağladı.
https://www.solarbaba.com/haber-aksa-enerji-cevreye-23-milyon-liralik-yatirim-yapti/


Sürdürülebilir gelişim ve inovasyon açısından ortak Ar-Ge hedefleri bulunan Total Energies ve Stellantis ortaklığı güçlendi. Şirketler, ortaklığının temel amacının elektrikli mobiliteyi herkes için erişilebilir hale getirmek olduğunu belirtti.
https://www.solarbaba.com/totalenergies-ve-stellantis-ortakligi-guclendi/


Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararnamesi ile TEİAŞ özelleştirme kapsamına alındı. Şirket 2020’de 14,9 milyar TL ciro elde etmişti.
https://www.solarbaba.com/teias-ozellestirme-kapsamina-alindi-2/


VİDEO: En Verimli Güneş Panelleri
https://www.youtube.com/watch?v=Y2qHeRy6CY8


İLETİŞİM


facebook | instagram | linkedin | twitter | youtube | whatsapp | e-postaSolarbaba Türkiye
Güneşli Bir Gelecek, Güneş Enerjisiyle Gelecek
#güneşbizeyeter