28 HAZİRAN 2021
HABER ÖZETLERİ
Temiz enerji kullanımı farkındalığını amaç edinen Solarbaba platformunun gerçekleştirdiği Solargenç Projesi’nin sonuçları açıklandı. 75 üniversite öğrencisinin katıldığı ve 9 ayrı ekibin yarıştığı projede birinciliği tarım odaklı akıllı köyler projesi ile Helios, ikinciliği atık sistemi sürdürülebilirliği ile Ecolution, üçüncülüğü ise sürdürülebilir şehirler tasarımı ile Prizma ekibi hak etti.
https://www.solarbaba.com/solargenc-proje-yarismasinin-kazanani-belli-oldu/


Uzun bir aradan sonra Güneş Enerjisi sektörü bir araya geldi. EIF’in ev sahipliğini yaptığı 21 Haziran Dünya Güneş Günü’nde Güneş Enerjisi’nin Yakın Geleceği konuşuldu.
https://www.solarbaba.com/turkiyenin-enerjideki-gelecegi-gunes-enerjisinde/


DEGER’in tek eksenli güneş takip sistemleri, Vietnam’ın Hanoi şehrindeki bir alüminyum profil üretim fabrikasının bahçesine ve çatısına kurulmaya başlandı.
https://www.solarbaba.com/haber-deger-vietnamda-deger-gunes-takip-sistemlerinin-kullanildigi-ilk-proje/


Garanti BBVA Leasing, yenilenebilir enerji yatırımlarına güneş, jeotermal, rüzgâr, biyokütle ayrımı yapmaksızın destek sunuyor. Garanti BBVA Leasing Genel Müdürü Selahattin Güldü, “Enerji finansmanı deyince akla ilk gelen leasing şirketi olacağız” dedi.
https://www.solarbaba.com/haber-garantibbva-enerji-finansmaninda-akla-ilk-gelen-leasing-sirketi-olacagiz/


GoodWe Türkiye Haziran ayı webinarlarına başladı. Bu etkinlikte HT Serisi’ndeki güvenli, akıllı ve teknolojik çözümlerinden bahsetti.

https://www.solarbaba.com/haber-goodwe-ht-serisi-tanitim-webinari/


Sürdürülebilirlik kapsamındaki çalışmalarına devam eden İş Bankası, yeşil binalardan iş yeri alımlarını finanse etmeye yönelik yeni bir ürün geliştirdi. Bu kapsamda “Çevreci İş Yeri Kredi Kampanyası” başlatarak gelecek nesillere karşı kurumsal sorumluluklarını da yerine getirmeye çalıştıklarını belirtti.
https://www.solarbaba.com/is-bankasi-cevreci-is-yeri-kredi-kampanyasini-baslatti/


Solar3GW “Türkiye Güneş Enerjisi Sektöründe 2020 Sonrası Büyüme için İş Modeli Önerileri” raporunu yayınladı. Çeşitli iş modellerinin karşılaştırıldığı ve açıklandığı raporu indirmek için linke tıklayabilirsiniz.
https://www.solarbaba.com/wp-content/uploads/bilgi070-solar3-is-modelleri.pdf


Nüfusun artması, şehirleşme, dijital dönüşüm, elektrikli araçların ve yerli sanayinin etkisiyle artan enerji talebine ‘Önümüzdeki 10 Sene İçinde Etkili Olacak Ana Faktörler’ için linke tıklayabilirsiniz.
https://www.solarbaba.com/infografik-onumuzdeki-10-sene-elektrik-talebi-neden-artacak/


Türkiye’deki Hidrojen Teknolojileri Yol Haritası için linke tıklayabilirsiniz.
https://www.solarbaba.com/wp-content/uploads/bilgi067-turkiye-hidrojen.pdf


VİDEO: Dünyanın En Büyük Yüzer Güneş Enerji Santrali
https://www.youtube.com/watch?v=lTeybW6XLpw


İLETİŞİM


facebook | instagram | linkedin | twitter | youtube | whatsapp | e-postaSolarbaba Türkiye
Güneşli Bir Gelecek, Güneş Enerjisiyle Gelecek
#güneşbizeyeter