18 HAZİRAN 2021
HABER ÖZETLERİ
Türkiye İş Bankası, uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından hazırlanan listeye göre, Türkiye’nin en güçlü markası oldu.
https://www.solarbaba.com/haber-is-bankasi-turkiyenin-en-guclu-markasi-oldu/


Solarian, IEC17020 kapsamında TÜRKAK’dan akredite oldu. Akreditasyon ile birlikte güneş enerjisi sahalarının IEC62446 kapsamında muayene hizmetleri, güneş panellerinin üretiminin IEC61215 ve IEC61730 kapsamında denetlenmesi ve IEC 61714 standardına göre GES performans analizi hizmetleri konularında akredite oldu.
https://www.solarbaba.com/haber-solarian-turkakdan-akredite-oldu/


Avustralya Enerji Piyasası Operatörü’nün en son Üç Aylık Enerji Dinamikleri raporu, hem rüzgar ve güneş enerjisinin payı ve erişiminde hem de kömür üretiminde minimum talep için üretim ayarında yeni düşükler ve rekor düşük gibi bir dizi önemli yeni kilometre taşını listeledi.
https://www.solarbaba.com/haber-ruzgar-ve-gunes-fiyat-talep-ve-emisyon-dususu-sagliyor/


Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar, elektrikli araçları, elektrik şebekelerinin bir parçası olarak gördüklerini belirterek “Çünkü bu aracı kullanırken aslında mobil bir bataryayı taşıyoruz” ifadelerini kullandı.
https://www.solarbaba.com/haber-elektrikli-araclar-sebekenin-parcasi/


Galata Wind’in doğrudan bağlı ortaklığı Sunflower ve Türkiye’de çatı üzeri GES alanında lider EPC firması olan ASUNİM’in iş birliği ile Doğan Holding Şirket Merkezi’nin çatısına kurulan 99kW gücünde GES sistemi 22.02.2021 tarihinde kabulu yapılarak devreye alındı. Gerçekleştirilen bu iş birliği kapsamında yılda 120 MWh elektrik tasarrufu sağlanması hedefleniyor.
https://www.solarbaba.com/haber-asunim-ve-sunflower-is-birligi-ile-dogan-holdingin-sirket-merkezine-cati-ges-kuruldu/


Kadıköy Belediyesi güneş panelleri ile kentin enerji ihtiyacını gidermek için Yenilenebilir Enerji projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.
https://www.solarbaba.com/haber-kadikoy-enerjisini-gunesten-aliyor/


Bursa’daki organize sanayi bölgelerinin kurduğu BOSBİR Enerji AŞ, 4 milyon dolarlık ilk yatırımı güneş enerji santraline yaptı. Başkan Ersan Özsoy, “Birlikte büyük bir gücüz, amacımız yenilenebilir enerji üretiminde büyümek” dedi.
https://www.solarbaba.com/haber-bursada-osbler-gunes-enerjisi-ile-uretecek/


Solplanet, satış sonrası hizmetlerin güçlü müşteri sadakati geliştirmek için anahtar öneme sahip olduğunun bilincinde olarak, ürün kalitesine olan güveniyle, satın alınan her bir Solplanet inverter için 10 yıl süreli garantiyi standart olarak veriyor.
https://www.solarbaba.com/haber-solplanetin-guven-veren-servis-politikasi/


Türkiye’nin En Büyük 100 Elekrtrik Üreticisi için linke tıklayabilirsiniz.
https://www.solarbaba.com/wp-content/uploads/bilgi065-MW100-2021.pdf


VİDEO: Alternatif Depolama Sistemlerinin Geleceği
https://www.youtube.com/watch?v=EoTVtB-cSps


İLETİŞİM


facebook | instagram | linkedin | twitter | youtube | whatsapp | e-postaSolarbaba Türkiye
Güneşli Bir Gelecek, Güneş Enerjisiyle Gelecek
#güneşbizeyeter