ICCI
 

1994 yılından itibaren her yıl düzenlenen, kamu, özel sektör ve akademiyi bir araya getiren, fuar, konferans ve ikili iş görüşmelerini bir arada sunan Türkiye’nin ve bölgenin en büyük enerji ve çevre platformu olan ICCI Powered by POWER-GEN – Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, bu yıl 24.sünü, 2-4 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecektir.

Bu sene yenilenen içerik ve odak konularıyla güncellenen ICCI Powered by POWER-GEN 2018 Konferansı’ nda enerji değer zincirinin tüm bileşenleri; Üretim - İletim - Dağıtımı tek çatı altında toplayacak. Akıllı Şebeke ve Akıllı Altyapı, Merkezi ve Yerinden Enerjinin Şebeke İle Entegrasyonu, Dijitalizasyon ve Veri, Enerji Depolama ve Şebeke, Enerji Sektöründe Siber Güvenlik, Elektrik Üretiminde Yeni Trendler, Atıktan Enerji ve Büyükşehirleri İçin Çözümler, Baz Yük Olarak Nükleer Santraller, Biyokütle - Gazlaştırma ve Yakma Yaklaşımları, Çevresel Etkileri Azaltacak İleri Kömür Teknolojileri, Doğalgaz: TANAP ve Türk Akımı İle Yeni Uluslararası Boru Hatları, Depolama, LNG Terminallerini Arttırma, Yeni Bir Pazar: Yüzen Depolama ve Gazlaştırma Üniteleri (FSRU), Gaz Türbinleri ve Motorlar, Elektrik Üretimi, Dağıtımı ve İletimi; Altyapı, Yeni Teknoloji ve Hizmetler, Ürün Bakım ve Onarımı, Enerji Yönetimi, Enerji Verimliliği Programları, Ürünler ve Enerji Hizmetleri, Tüm Dünyada Hızla Yükselen Rüzgar ve Güneş, Yenilenebilir Enerji ve Şebeke Entegrasyonu, Çatı Tipi Güneş Enerjisi Uygulamaları, Yerinde Elektrik Üretim Kaynakları gibi konuların tartışılacağı ICCI, Türkiye, Avrupa ve Orta Asya Enerji Sektöründen ilgilileri konferansta ve fuarda bir araya getirerek yeni işbirlikleri geliştirmeyi ve ticaret hacimlerini artırmayı hedeflemektedir.

Dünyanın ve Türkiye’nin en büyük enerji markalarının yer aldığı bu tarafsız ve saygın platformda enerji üretim, iletim, dağıtım firmaları ve onlara ekipman, teknik uygulama, bakım ve onarım hizmeti veren üretici firmalardan oluşan 400’e yakın Ulusal ve Uluslararası enerji şirketleri ve danışmanlık firmaları standlı katılım ile yer almaktadır.

Ayrıca, fuar ile paralel olarak düzenlenen konferansta; 3 gün boyunca, 4 paralel salonda, enerji ile ilgili sektörün önde gelen 21 derneğinin ve EPDK ve ETKB gibi yasal oyunuların düzenledikleri özel oturumlar ve fuara katılan firmaların sunumlarının yer aldığı teknik oturumlar ile toplamda 40 oturum gerçekleşmektedir.

ICCI Powered by POWER-GEN – Uluslararası Enerji ve Çevre Fuar ve Konferansı’nda, ikili iş görüşmeleri toplantıları ile yeni işbirlikleri sağlanmaktadır. Ayrıca, bu sene eklenen yeni konsept ile Start-Up firmaları ikili iş görüşmelerinde yatırımcılar ile buluşturulacaktır. Fuar, Konferans ve ikili iş görüşmeleri etkinliklerinin bir arada olduğu ICCI; akademi, kamu ve özel sektörden tüm yetkililerin buluşma noktası haline gelmiştir.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, EPDK, 7 kurum, 4 üniversite ve 32 sektörel derneğin de desteği ile her yıl gelişen ve büyüyen ICCI; Avrupa, Asya, OrtaDoğu, Amerika ve Afrika’ dan gelen enerji profesyonellerini bir araya getirerek Türkiye’de enerji gündemini ele almaktadır.

Her geçen yıl daha yüksek katılım ve başarı ile gerçekleşmekte olan fuarımızın ve konferansımızın 24.yılında 2-4 Mayıs 2018 tarihlerinde, İstanbul Fuar Merkezi 9. ve 10. Salonlarda buluşmak dileğiyle..

İletişim
Merve Göz
+90 212 334 6987
mgoz@sektorelfuarcilik.com
İstanbul