Icarus Enerji’den, Mersin Kargıpınar’da %100 Öztüketim Modeli İle Çatı Üstü Mikro GES

Dünya’mızda son yıllarda büyük bir ivmeyle gelişmekte olan enerji depolama sistemlerinin en güzel örneklerinden biri ülkemizde ICARUS ENERJİ tarafından hayata geçirildi.

Son 3 yıldır enerji depolama sistemlerinde ve özellikle de li-iyon teknolojisinde çeşitli uluslararası yatırımları ve distribütörlük antlaşmaları bulunan ICARUS ENERJİ tarafından  Kargıpınarı-Mersin’de hayat bulan ve tamamen öztüketime dayalı olan sistemde müstakil villanın çatısına ERL markalı özel konstrüksiyon aparatlarıyla kurulan 12 adet SMART ENERJİ markalı 300W’lık Mono-Perc Siyah-Siyah paneller SMA markalı inverter aracılığıyla toplamda 3.6kwp’lık enerji üretmeye başlamıştır.

Mevcut enerji 3.5kwh’lık BYD Li-iyon batarya ile depolanmakta olup konutun 24 saatlik enerji ihtiyacının çok büyük bölümü güneş enerjisinden karşılanmaktadır.

2019 yılı içerisinde benzer kurulumların sayısını arttırmayı, çeşitli eğitimler ve etkinlikler düzenleyerek  enerji depolama konusunu daha cazip hale getirmeyi amaçlayan ICARUS ENERJİ daha detaylı bilgi almak ve sistemi yakından görmek isteyenleri Mersin’de görmeyi ümit eder.