IBC Solar Türkiye’de Yeni Yapılanma

Enerji sektörünün önde gelen firması IBC Solar Türkiye, gelişen pazar potansiyeline paralel olarak faaliyetlerine IBT SOLAR ismiyle devam etme kararı aldı.

Avrupa’nın en büyük ürün tedarik ve EPC firmaları arasında yer alan IBC Solar, 2014 yılında Türk enerji sektörüne IBC Solar Türkiye markasıyla hızlı bir giriş yaptı. Gelişen iş hacmi ve hizmet verilen coğrafyanın genişlemesi nedeniyle Alman IBC Solar ile Türkiye temsilcisi IBC Solar Türkiye arasındaki iş ortaklığı, farklı bir iş modeli ile yeniden tanımlanıyor.

IBC Solar Türkiye adı altında yürütülen şirket faaliyetleri, 2019 yılı itibarı ile, yüzde 100 Türk sermayesi ile kurulan IBT Solar adı ile devam edecek. IBT Solar, Alman IBC Solar AG’nin “tercih ettiği ve önerdiği iş ortağı” (Preffered Premium Partner) olarak Türkiye ve Orta Doğu pazarında, ürün tedarik ve anahtar teslim EPC çözümleri ile hizmet verecek. Konuyla ilgili kurucu ortaklar Hakan DALTABAN ve Bülent YILDIZ şirket ismi dışında değişen hiçbir şey olmadığını vurgulayarak şunları söylediler: “Türkiye’de beş yıl içinde teslim ettiğimiz projelerdeki başarılarımız nedeniyle, IBC SOLAR AG’nin kalite anlayışının, Türkiye’deki referans standardı olarak kabul edilmekten dolayı gururluyuz. Bundan böyle, bir Türk firması olarak, IBT Solar markası altında, her zaman bağlı olduğumuz değerlerimiz, mevcut kadromuz ve franchise yapımızla anahtar-teslim mühendislik, tedarik ve inşaat (EPC) çözümlerine ve danışmanlık, projelendirme hizmetlerine ve ürün satışına devam edeceğiz.”

Faaliyetlerine Balmumcu’daki merkez binalarında devam edeceklerini belirten Hakan DALTABAN, Türkiye ve çevre coğrafyalardaki yüksek güneş enerjisi potansiyeline olan inancıyla gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakma vizyonuna hizmet edecek yeni projeler için hazır olduklarını belirtti.

Detaylı bilgi için tıklayınız.