HT SAAE, Trend ve İnovatif Ürünleriyle SPI’da Ziyaretçilerini Bekliyor

HT SAAE, her yıl farklı bir şehirde gerçekleşen ve bu yıl 24-26 Eylül 2019 tarihlerinde Amerika’nın Utah eyaletinde, Salt Palace Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan 2019 Uluslararası Güneş Enerjisi (SPI) fuarına katılacak. SPI; Avrupa’da Intersolar, Japonya’da Expo ve Çin’de SNEC’in yanı sıra dünyanın en büyük solar PV fuarlarından biri olarak kabul ediliyor. 20.000’den fazla sektör profesyonelinin katılması beklenen fuarda 650’den fazla şirket bu yıl ürün ve teknolojilerini sergileyecek.

HT SAAE, ABD’deki büyük ölçekli enerji santrallerinin yanı sıra, ev ve sanayi çatılarında kurulan güneş enerjisi santralleri için yoğun taleple karşılaşıyor. HT SAAE güçlü finansal yapısı, yüksek ürün performansı, inovatif ürünleri ve kalitesi sayesinde her geçen gün referanslarını artırıyor.

HT SAAE mevcut ürün portföyünde trend ürünler arasında yer alan Bifacial ve Bifacial Half Cut paneller ile birlikte, aynı zamanda bu yıl piyasaya sürülecek olan “Yenilikçi” ürünlerini de tanıtacaktır. Bu yıl ilk kez SPI’da tanıtılacak olan inovatif panel ‘’ Hot Spot Free’’ ile pazarda farklılaşma hedefleniyor. Hot Spot Free güneş panellerin sahip olduğu özelliklerinden bir kaçına değinmek gerekirse; geleneksel bir panelde 3 adet bypass-diyodu olmasına rağmen, Hot Spot Free teknolojisinde her hücre arasında bir bypass-diyodu bulunuyor, bu durumda gölgelenme vb. koşullarda panelin ve bağlı olduğu serinin üretim kayıpları azalmakta, sistem verimliliği artmaktadır. Bu teknoloji sayesinde panellerde hot-spot oluşma ve yangın çıkma riski de en aza indirgeniyor. Güvenliğin ve sistem verimliliğinin ön planda olduğu bu teknolojinin ilerleyen dönemde, global pazarlarda özellikle çatı üzerine kurulacak güneş santrallerinde sıklıkla kullanılacağı öngörülüyor. HT SAAE, Hot Spot Free teknolojisinde öncü firma olmanın haklı gururunu yaşıyor.