HIS Solar 27 MWp Lisanslı Çumra GES Projesine Ürün Tedariği Sağladı

Avrupa pazarındaki başarılarının yanısıra yüksek Alman kalitesiyle Türkiye’de de adından söz ettirmeyi başaran HIS Solar, 2019‘un en büyük projelerinden biri olan Konya‘daki ÇUMRA 27 MWp arazi projesi için KHM Enerji ile ürün tedariği sözleşmesi imzaladı.

İlgili lisanslı arazi projesinde, HIS’in kendisine ait markalarından; HISkon® Harness kabloları ve globalde geniş çaplı bir satış portföyü bulunan bağlantı konnektörlerinden oluşan pakette, güncel normlara uygun ürettiği 1500 V DC HIKRA® marka solar kablosu ile dikkat çekiyor. Harness kablo konusunda da kendine güvenen HIS, kullanım kolaylığı açısından hem pozitif hem de negatif taraf için sigortalı ve sigortasız olmak üzere üretimini gerçekleştirdiği bu inovasyonel ürünlerinde ayrıca, proje taleplerine uygun özel üretim yapabiliyor.

HIS Solar, yıllık yaklaşık 2,0-2,8 GW’lık güneş enerjisi projesine ürün tedariği sağlamakta olup, bugün globalde 250 kişiyi aşkın uzman kadrosu ile dünya çapında 60 farklı ülkede bulunan müşterilerine ulaşmayı başarmaktadır. Geçtiğimiz yıl, açmış olduğu İspanya ve Fransa ofislerine bu yıl Uzakdoğu ofisini ilave etmeyi düşünen HIS, üretim kalitesi ile her geçen gün yüksek marka bilinirliliğini güçlendirmeyi amaçlamaktadır.