Hem Havada Hem Denizde Gidebilen Araç

Hem Havada Hem Denizde Gidebilen Araç

“crossover” terimini düşündüğümüzde, genellikle aklımıza böyle bir şey gelmez! Hyperlight Aeros, deniz seviyesinden veya yüksekliğinden tamamen sınırsız ,gelecek nesil bir otonom amfibi binek araç konseptidir! Sualtındaki yolcuları saniyeler içinde havaya alarak amfizenin ötesine geçer.

Bu otonom hibrid havacılık rotorcraft / dalgıç deniz taşıtları tasarımı gerçekten eşsiz bir seyahat deneyimi sunuyor. Dengeleyici ön fan bıçağı muhafazalarına sahip çift kademeli bir arkaya monte edilmiş Rolls Royce Hybrid Electric Jet motoru, bulutların üzerinde sessizce yükselme ya da dalgaların altına zarif bir şekilde süzülme olanağı verir. İtme, aynı motordan beslenen bir arka egzoz jeti ile sağlanır. “Darbe deliği” dizileri, dalgıç işlem sırasında su girişini stabilize ve regüle etmeye de hizmet edebilir.

İçeride, kabin tamamen basınçlıdır ve tamamen su geçirmezdir. Pencerelerden yoksun olmasına rağmen, Aeros, dış çevreyi sofistike bir çevre kamera sistemi ile kabinin kapsamlı plazma ekranına yansıtıyor.

Haberin devamı için www.yankodesing.com