HanwhaQCells
Hanwha Q CELLS Co., Ltd. (NASDA Q: HQCL), yüksek kaliteli, yüksek verimli güneş panelleri ve modülleri ile dünyanın en büyük ve en çok tanınan fotovoltaik üreticilerinden birisidir. Genel merkezi Güney Kore’nin Seul (küresel yönetim merkezi) ve Almanya’nın Thalheim şehirlerinde (teknoloji ve yenilik merkezi) yer almaktadır. Güney Kore, Malezya ve Çin’deki çeşitli uluslararası üretim tesisleri ile Hanwha Q CELLS , tüm küresel pazarlara esnek bir şekilde hitap edebilecek eşsiz bir konumda bulunmaktadır. Hanwha Q CELLS , modüllerden kitlere, sistemlere ve büyük ölçekli güneş enerjisi santrallerine kadar fotovoltaik ürünlerin, uygulamaların ve çözümlerin tüm yelpazesini sunmaktadır.

Avrupa, Kuzey Amerika, Asya, Güney Amerika, Afrika ve Orta Doğu’yu kapsayarak büyümekte olan küresel işletme ağı sayesinde şirket, kamu hizmeti, ticari, hükümet ve konut piyasalarındaki müşterilerine mükemmel hizmet ve uzun vadeli ortaklık sağlamaktadır. Hanwha Q CELLS, dünyanın güneş enerjisi sektöründe lider ve FORTUNE® Global 500 şirketi ve Güney Kore’de sekiz büyük şirket arasında yer alan Hanwha Grubu‘nun hakim bir şirketidir. Sahip olduğu 6,8 GW'lık hücre üretim kapasitesi ve 6,8 GW'lik güneş enerjisi modülü üretim kapasitesi ile , dünyanın en büyük hücre üreticisi ve en büyük güneş enerjisi modülü üreticilerinden biridir.

Hanwha Q CELLS Güneş Enerjisi A.Ş. Hanwha Q CELLS’in iştiraklerinden biri olup Türkiye ve Ortadoğu pazarının bölgesel genel merkezidir. 2014 yılında Türkiye’de kurulmuş olan şirket, günümüze kadar çözüm ortaklarına 600 MW’tan fazla güneş panel tedariği gerçekleştirerek Türkiye’nin en büyük tedarikçilerinden biridir. 2017 yılında Hanwha Q CELLS ortağı Kalyon Enerji ile beraber Türkiye’deki en büyük güneş ihalesi olan 1000 MW‘lık Karapınar YEKA ihalesini kazanmıştır.

İletişim
Mehmet Aybaş
+90 537 503 2361
mehmet.aybas@hanwha-qcells.com
İstanbul