Yıldızlı Projeler Yarışması 2021

IEEE YTÜ Öğrenci Kulübü Yıldız Teknopark işbirliği ile “Fikrini Geleceğe Taşı” sloganıyla 13.sünü düzenlediği Yıldızlı Projeler Yarışması proje alımlarına 1 Nisan 2021 tarihinde başladı.
Türkiye’de Ar-Ge ve inovasyon kültürünün gelişmesi ve üniversite öğrencilerinin, akademisyenlerin projelerinin ve start-upların hayata geçmesi konusunda onlara destek olmak amacıyla düzenlenen yarışmada, geçtiğimiz 12 senede 145 farklı üniversiteden toplamda 5000 proje başvurusu alındı. Yıldızlı Projeler Yarışması, 2020 döneminde de pek çok yenilik ile kendi projesini hayata geçirmek isteyen girişimcilik ruhuna sahip üniversite öğrencilerini ve start-upları bekliyor.

Geçtiğimiz senelerde Ziraat Teknoloji, Makine Tanıtım Grubu, EAE Elektrik, İKMİB, Tat Gıda, Turknet, ve Robotistan’ın sponsorluklarında “Fikrini Geleceğe Taşı!” sloganıyla gerçekleştirilen Yıldızlı Projeler Yarışması, bu sene Yıldız Teknik Üniversitesi, YTÜ Teknopark A.Ş. ve YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi’nin destekleriyle gerçekleştirilmeye hazırlanıyor.

13 Temmuz 2021 tarihindeki finalde projelerin değerlendirmesini Sanayi ve Bilim Kurulu beraber yapacak. Üniversitelerin gözde akademisyenlerinden ve girişimcilerden oluşan Bilim Kurulu ve başarılı sanayicilerden oluşan Sanayi Kurulu sayesinde üniversite-sanayi işbirliği somutluk kazanacak. Ayrıca Final Günü’nde melek yatırımcıların proje sahiplerini yakından takip edeceği bir ortam olacak.

Yıldızlı Projeler’de kategori sistemi ile projeler kendi alanlarındaki projelerle yarışacak ve her kategoride birden fazla proje destek bulabilecek. Bilişimden makinaya; enerjiden sağlığa; elektrikten kimyaya her alandan projeler alanlarında uzman isimler tarafından objektif bir şekilde değerlendirilecek; sektöre, insanlığa hizmet edecek olan en güzel projeler seçilerek hayat bulması için desteklenecek.

Ön değerlendirmeyi geçen finalist projeler 5-9 Temmuz 2021 tarihinde sunum teknikleri, arge, inovasyon ve girişimcilik konulu eğitimler alacaklar. Yıldızlı Projeler Yarışması’nda finalist projeler ise YTÜ Teknopark bünyesinde yer alan Prototip Atölyesi ve Türkiye’nin en büyük Kuluçka Merkezindeki ofisleri kullanma hakkı elde edecekler. YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi’nin vereceği danışmanlık hizmeti sayesinde, projeler, KOSGEB, TÜBİTAK ve Sanayi Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi gibi teşviklerden yararlanmak için rakiplerinin bir adım önüne geçecekler. Sürpriz ödüllerin de olacağı Yıldızlı Projeler Yarışması’nda her sene olduğu gibi bu sene de maddi destek verilecek.

Yıldızlı Projeler Yarışması’na başvurmak için yapmanız gereken tek şey https://www.yildizliprojeler.com/ adresindeki başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmak.
Yarışma ile ilgili daha detaylı bilgi için https://www.yildizliprojeler.com/ sitesini ziyaret edin.
Başvuru için son tarih 1 Haziran 2021
UNUTMA! Sen de kendini geleceğin başarılı girişimcileri arasında görmek istiyorsan bu yarışma tam sana göre.

Yıldızlı Projeler Yarışması ile ”Fikrini Geleceğe Taşı!”.
http://www.facebook.com/yildizliprojeleryarismasi
http://twitter.com/ytuieeeypy
http://www.instagram.com/yildizliprojeler