Voltrun, Kros Otomotiv İle Ortaklık Yapıyor

Türkiye Elektrikli otomobil şarj operatörü ve şarj çözümleri üreten Voltrun, Kros Otomotiv ile ortaklığa gitti. Aynı zamanda TEHAD üyelerinden olan Voltrun, otomotiv sektörünün önde gelen markalarından Kros Otomotiv ile stratejik ortaklık geliştirdi.

Voltrun adına Zebra Elektronik Genel Müdürü Berkay Somalı yaptığı açıklamada:

“Yaklaşık 10 yıldır elektrikli araç şarj teknolojileri alanında ar-ge ve üretim faaliyetlerinin yanı sıra Voltrun markasıyla şarj operatörlüğü yapan firmamız, sektörün gelişimine paralel olarak, yurtiçi ve yurtdışında hızlı büyümesini sürdürebilmek adına Kros Otomotiv ile ortaklığa gitmiştir. Bu stratejik ortaklığın, şirketlerimize katacağı değerin ötesinde, ülkemizin global otomotiv endüstrisindeki teknoloji dönüşümünü yakalaması açısından önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Kros Otomotiv Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi Hikmet Demir:

“Elektrikli mobilite alanındaki gelişmeler, üretim yapmakta olduğumuz tüm firmaların bir numaralı önceliği haline geldi. Biz de Kros Otomotiv grup şirketleri olarak bu değişim sürecinde yer almak istedik. Zebra Elektronik ile yaptığımız bu ortaklık ile ailemizi büyütüyoruz ve biz de elektrikli araçlar konusunda yerli teknolojilerin desteklenmesi adına elimizi taşın altına sokuyoruz.” dedi.