Üçay Mühendislik’ten Yeni GES Projesi

Üçay Mühendislik, Türkiye’yi Güneş Enerji Sistemleri ile buluşturmaya devam ediyor. 2021’de Güneş Enerji çalışmalarına hız veren şirket Seray Besicilik ile 90 kW gücünde GES anlaşması imzaladı.

Güneş enerji sistemlerinde sunduğu profesyonel çözümlerle şirketlerin kendi enerjisini üretmesini sağlayan Üçay Mühendislik, 2021’e hızlı başladı. Bolu’nun önemli markalarından Seray Besicilik ile
90 kW gücünde GES anlaşmasını imzalayan şirket, hayvancılık sektöründe yenilenebilir enerjinin kullanılmasını sağlayacak.

2021’de başta güneş enerjisi olmak üzere yenilenebilir enerji kaynaklarının Türkiye’de daha yoğun kullanılması için çalışmalara hız verdiklerini belirten Üçay Mühendislik CEO’su Turan ŞAKACI şu bilgileri paylaştı: “Ülkemiz enerji ihtiyacını kendi imkanlarıyla karşılayamıyor. Fosil yakıtlar bakımından fakir olduğumuz için dışa bağımlılığı azaltmanın tek yolu yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımından geçiyor. Biz de şirket olarak tüm Türkiye’ye bu durumu anlatıyoruz. Seray Besicilik; kendi bölgesinde güçlü, yenilenebilir enerjinin geleceğini gören ve vizyoner anlayışla hareket eden bir kuruluş. İlk etapta kendileriyle 90 kWp gücündeki GES kurulumu için anlaşma imzaladık. Projeyi tamamladıktan sonra Türkiye’ye kendi enerjisini üreten bir tesis daha kazandırmış olacağız.”