TurSEFF, EPC ve Ekipman Üretici/Satıcılarına Yönelik Duyuru Yayınladı

Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF) güneş enerjisi sektöründeki EPC firmalarına ve ekipman üretici/satıcılarına yönelik duyuru yayınladı.

TurSEFF’ten yapılan açıklamada korona sürecinde alınan önlemlere riayet etmekle beraber, çalışmalarının yoğunluğu azalmadığı belirtildi.

TurSEFF, sürdürülebilir enerji projelerinin geliştirilmesi ve finansmanı için geliştirilmiş bir finansman programı ve bu dönemde de GES projelerinin finansmanı için TurSEFF’e aday projeler ulaşmaya devam ediyor.

Bu hafta TurSEFF içinde bir toplantı yapılarak, Güneş Enerjisi sektörünün ekonomik açıdan sürdürülebilirliğine katkıda bulunabilmek adına, bu projelerin TurSEFF fonundan finansmanı için daha yoğun destek verebilecek şekilde TurSEFF’ten bazı adımlar atıldığı belirtildi. EPC firmaları kendilerinin ve müşterilerinin finansmana hazır projeleri konusunda TurSEFF ile iletişime geçerse uygun projelere destek verileceği açıklandı.

Ayrıca, ekipman üreticileri/satıcıları da kendileri ve bayileri için TurSEFF “satıcı kredisi” opsiyonundan faydalanabilirler; https://www.turseff.org/cozum/satici-kredisi?ref=satici-kredisi

Selen İNAL, TurSEFF İş Geliştirme Müdürü, selen.inal@turseff.org