Sungrow Şili’de 1 GW PV İnvertör Sevkiyatını Geçti

Yenilenebilir enerjiler için dünyanın lider invertör çözümü tedarikçisi Sungrow, Şirketin Şili’ye 1 GW PV inverter kümülatif sevkiyat gerçekleştirdiğini ve bu yıl Şili’deki sevkiyat sıralamasında ilk sırada yer aldığını ve Şili’nin yenilenebilir enerji dağıtımına ve ulusal kömür enerjisinin kullanımdan kaldırılmasına katkıda bulunduğunu açıkladı.

Şili şu anda fosil yakıtlardan yeşil enerjiye enerji geçişinin ortasında. Dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılar, yerel sürdürülebilir ekonomide bir patlama yaratarak Şili’nin yenilenebilir enerji piyasasını sular altında bıraktı. Ülke, LATAM’ın tarife garantisi olmaksızın kurulu güneş enerjisi kapasitesi açısından ilk üç ülkesi arasında yer alırken, düşen PPA fiyatı daha düşük bir sistem maliyeti talep etmeye hazırlanıyor.

Sungrow, gelişmiş PV invertörü, orta gerilim trafosu, izleme sistemi, çift yüz modülleri ve izleme sistemleriyle uyumlu, büyük blok ve yüksek DC / AC oranı tasarımını mümkün kılarken, minimuma indirilmiş bir LCOE’yi garanti eden 1500V anahtar teslimi çözümler sunar. Sungrow’un sunduğu öne çıkan ürünler arasında, şebeke ölçeğindeki tesisler için 1500V 6.25 MW merkezi inverter çözümü ve 9 MW’a kadar nominal güce sahip projeleri destekleyen PMGD şeması altında gelişen dağıtılmış üretim tesisleri için 1500V dizi inverter SG250HX yer alıyor.

Sungrow Şili Ülke Müdürü Gonzalo Feito, “Eylemlerimiz, düşük karbonlu bir dünyada gelişmek için birinci sınıf ürünler ve hizmetler sağlayan ileri teknolojilere sağlam bir şekilde dayanıyor. 1 GW dönüm noktası, Şili’deki katkımızın yeni bir başlangıcını işaret ediyor” yorumunu yaptı. .

Santiago’da kurulan yerel yan kuruluş ile Sungrow, kapsamlı bir yerel ekip kurdu ve Enel Green Power, ENGIE, Total gibi tanınmış kuruluşlarla ortaklığı genişletti. Şirket, bugüne kadar Şili’de görülen en büyüğü olarak faturalanan Atacama çölünde 400 MW’lık bir güneş parkı da dahil olmak üzere çok sayıda önemli proje tedarik etti.

Sungrow, Şili dışında, bu yılın başlarında başka bir LATAM güneş enerjisi merkezi Brezilya’da 1 GW sevkiyat yaptı ve ülkede en çok satan invertör markası oldu.

Kaynak:https://www.prnewswire.com/news-releases/sungrow-crosses-1-gw-of-pv-inverter-shipment-in-chile-301161436.html