Sungrow BloombergNEF’den Güvenilirlik Puanı Kazandı

HEFEI, Çin, 28 Ağustos 2020 /PRNewswire/ — Yenilenebilir enerji alanında küresel bir inverter çözümü tedarikçisi olan Sungrow, Şirketin PV Modülü & İnverter alanında yapılan en son 2020 Güvenilirlik anketine göre BloombergNEF tarafından bir kez daha “%100 güvenilirlik” puanına layık görüldüğünü açıklamış ve art arda iki yıl “%100 güvenilirlik” puanı alan tek inverter tedarikçisi unvanını kazanmıştır. Bu değerlendirme, bankaların Sungrow inverterlerini kullanan güneş enerjisi projelerine geri ödemesiz kredi verme ihtimalinin yüksek olduğunu göstermekte ve yatırımcılar için olumlu ve istikrarlı bir yatırım getirisini güvence altına almaktadır.

BloombergNEF, küresel bir bakış açısıyla 32 bankayı, fonu, güneş enerjisi mühendisliği yüklenicilerini, bağımsız enerji üreticilerini ve teknik danışmanları kapsayan güneş enerjisi sektörünün katılımcılarını araştırmıştır. Üreticilerin bu alandaki kapasitesini, finansal sağlığı, yerel destek ve hizmeti, garantileri ve teknik özellikleri temel göstergeler olarak kabul eden rapor, ticari kredilerin verilmesinde finans kuruluşları, inverter markasının seçiminde ise geliştiriciler için temel bir referans niteliği taşımaktadır.

Sungrow, bu onurun büyük bir bölümünü “Hepimiz için temiz enerji” misyonunun yerine getirilmesi için aralıksız bir şekilde sarf edilen çabalara atfetmektedir. Sektörün en büyük AR-GE ekibi ve 23 yıllık kanıtlanmış başarı geçmişi ile Şirket, küresel çapta yükselen talebi karşılamak için ileri teknoloji ürün portföyleri sunmaya devam etmektedir. Şirketin TÜV, CSA, UL ve CNAS gibi büyük uluslararası kuruluşlar tarafından onaylanan sektör lideri test merkezleri, üst düzey güvenilirliği garanti etmektedir. Sungrow’un çevik yerel ekipleri teknik destek, satış ve 7/24 satış sonrası hizmet sunmaktadır.

Şirketin en sonuncu 1H finansal raporu, gelirde bir önceki yılın aynı dönemine göre %55.57 artışa işaret etmekte ve sürdürülebilir kalkınma açısından güçlü ve üstün bir performansa vurgu yapmaktadır.
Küresel güneş enerjisi piyasası, seviyelendirilmiş enerji maliyetinin (LCOE) düşmesi nedeniyle bir yaygınlaşmaya şahit olmuş ve dolayısıyla proje finansmanı, sektör oyuncuları açısından önem kazanmıştır. En güvenilir üçüncü şahıs yenilenebilir enerji araştırma merkezlerinden biri olan BloombergNEF’in invertere yönelik bankaca geçerlilik anketi, paydaşlara kayda değer bir kanıt sunmaktadır.