Solplanet Hibrit Inverter Red Dot Ödülüne Layık Görüldü

Solplanet, ‘Red Dot Ödülü 2021: Ürün Tasarımı’ kategorisinde başarılı oldu. Uluslararası jüri, Hibrit inverter ASW3000 – 5000H-S modelini yüksek tasarım kalitesi için “Red Dot” ödülüne layık gördü.

Solplanet CEO’su ve başkanı Dr. Zhang Yong

“Solplanet olarak gezegenimizin geleceği için güneşin gücüne inanıyoruz – Herkes için güneş enerjisi üretiyoruz.
Yeni Hibrit inverter tasarımlarımızla Red Dot winner 2021 ödülünü almanın gururunu yaşıyoruz.
Doğanın güneşten enerji üretmesinden ilham alan inverterlerimiz ileri teknoloji cihazlardır. Dolayısıyla, başını hibrit inverterlerimizin çektiği yeni tasarımlı ürün yelpazemiz, her evin veya sektörün doğal bir parçası olacak şekilde tasarlanmıştır”.

Solplanet hibrit inverter

Solplanet hibrit inverterler, doğanın kendisi kadar doğal ve zarif bir görünüme sahiptir.
● Doğadan ilham alan tasarım: Her ortamda doğal ve zarif.
● Ürün: Kolay kurulur, güvenilir ve kullanıcı dostudur.
● Bu ilk serinin dört versiyonu mevcuttur: 3 / 3.6 / 4 / 5kW
Red Dot jürisi tarafından takdir görmemiz, Solplanet’e güven duymanız için bir neden daha oluşturur. Sizi bu ödülü bizimle birlikte kutlamaya davet ediyoruz.
Solplanet herkes için güneş enerjisi üretir – bundan böyle Red Dot winner 2021 ödüllü tasarımla.

Red Dot CEO’su Prof. Dr. Peter Zec, ödül kazananlar hakkında

‘Red Dot Ödülleri: Ürün Tasarımı 2021’ kategorisini kazananlar özellikle bu yıl etkileyiciydi. Bu ürünlerin tasarımı yalnızca estetik görünümleriyle değil, benzersiz işlevleri açısından da mükemmel. Bu kadar güçlü rakiplerin bulunduğu bir alanda öne çıkarak jürimizin dikkatini çekmek kolay değil. Red Dot kurucusu ve CEO’su Prof. Dr. Peter Zec şu sözlerle devam etti, “Netice itibarıyla, ödül alanları başarılarından dolayı içtenlikle tebrik ederim”.

İyi tasarım değerlendirme platformu

Tarihi 1955 yılına dayanan ‘Red Dot: Ürün Tasarım Ödülü’ belirli bir yılın en iyi ürünlerini takdir eder. Yaklaşık 50 kişilik jüri, 2021 yarışmasında bir kez daha “İyi Tasarım ve İnovasyon Arayışı” sloganına sadık kalmıştır. Uluslararası uzmanlar kurulu birçok sektörden gelen eksperlerden oluşmaktadır. Yarışma kapsamındaki ürünleri birkaç günlük bir süreçte iyice incelemiş ve ürünün biçimsel kalitesi, ergonomisi ve uzun ömürlülüğü gibi kriterlere göre değerlendirmede bulunmuşlardır.

Red Dot Tasarım Ödülleri hakkında

Çeşitlilik gösteren tasarım dünyasını profesyonel bir şekilde değerlendirmek amacıyla Red Dot Tasarım Ödülleri üç ayrı disipline ayrılmıştır: ‘Red Dot Ödülleri: Ürün Tasarımı’, ‘Red Dot Ödülleri: Marka ve İletişim’ Tasarımı, ‘Red Dot Ödülleri: Tasarım Konsepti’. 18.000’den fazla başvuru alan Red Dot Ödülleri, dünyanın en büyük tasarım yarışmalarından biridir. Jüri ilk kez 1955 yılında bir araya gelip dönemin en iyi tasarımlarını değerlendirmeye başlamıştır. Ödüllerin markası ve adı 1990’lı yıllarda Red Dot CEO’su Prof. Dr. Peter Zec tarafından geliştirilmiştir. O tarihten beri rağbet gören “Red Dot” ödülleri, olağanüstü tasarım kalitesinin saygın uluslararası sembolü haline gelmiştir. Kazanan ürünler yıllıklarda, müzelerde ve internet sitelerinde sergilenmektedir. Daha fazla bilgi için: www.red-dot.de.

● Solplanet hibrit inverter, Red Dot web sitesinde yer alan çevrimiçi sergide 21 Haziran 2021 tarihinden itibaren görülebilir.
● Solplanet hibrit inverter, 22 Haziran 2021 tarihinden itibaren Essen şehrinde bulunan Red Dot Tasarım Müzesi “Sahnede Tasarım” adlı sergide de sergilenecektir